Görünüp de kaybolan, gösterip de vermeyen güneşli havalara inat, Backyard Soundsda bahar bu hafta coşturuyor! Son cemre Backyard Sounds‘a düştü, duyduk duymadık demeyin.

Bu haftayı listede ve gönlümde her zaman yeri hazır olan TCTS açıyor, çünkü kendisi en asık suratlılarımızı güldürmeyi, en dansetmeyi bilmeyenleri dansettirmeyi biliyor. Sam O’Neill‘ın ‘Body EP’si haftaya çıkıyor, kendisi de EP öncesi ‘For Life’ ile ağzımıza bir parmak bal çalıyor.

Ardından pop-sever kimliğinden hiç de utanmayan Backyard Sounds, Panic! At the Disco‘nun referans olduğu MAX, yani Max Schneider ile tanışıyor ve tanıştırıyor. Bakalım siz ne düşüneceksiniz.

Hudson Mohawke daha önce listeye konuk olmamış, nasıl olmamış emin değilim çünkü ben kendisini ilgiyle izliyorum, bu kez de tahminen Breakbot ile yaptığı ‘Baby I’m Yours’ ya da ‘One Out of Two’dan bileceğiniz Irfane ile güçlerini birleştirmiş gümbür gümbür geliyor. Çok da iyi ediyor, ‘Very First Breath’ bu haftanın en en iyilerinden.

Ardından gönlümün sultanı(bazen duygusallaşıyorum) Memory Tapes‘in dönüşünü izliyoruz! Dayve Hawk eski sihrini konuşturmaya hazır görünüyor, yıl sonunda yayınlamayı planladığı LP’i ise heyecanla bekliyorum.

Ardından benim genelde harika remixlerinden tanıdığım Jean Tonique, bu hafta orjinal bir iş olan ‘Guest’ ile karşımıza çıkıyor, ‘You’ isimli EP’sini yayınlamaya hazırlanan Fransız bakalım bu EP ile remix’leri kadar iyi bir iş başarabilecek mi, göreceğiz.

Ardından her hafta mutlaka listede bulunmasına özen gösterdiğim gizemli ama harika sanatçılara bir örnek teşkil eden OBESON listedeki haklı yerini alıyor, istediği kadar gizemli olsun, Backyard Sounds yakalar.

Ve son olarak,daha önce Wafia cover’ı ile listemizde yer alan ‘Let Me Love You’, bu kez de yakın zamanda listede yer alan Jack Garrat‘ın cover’ı ile listede. Mario‘nun sanat hayatının tepe noktası olan ‘Let Me Love You’yu ben de sık sık cover’lıyorum ama Rave Mag okurlarının iyiliği için bu özel performanslar komşularımla aramızda kalıyor.

Bu haftanın en iyileri Hudson Mohawke, TCTS ve OBESON‘dan geliyor, herkese iyi haftalar.