Bu hafta Backyard Sounds Milka’nın mor ineği gibi kalplerinizi eritmeye geliyor, kapalı havalara isyan eden, nerede bu nisan mayıs ayları, gevşeyen gönül yayları diyen okuyucu/dinleyicilerimizin yaralarını sarmaya, dertlerini dindirmeye geliyoruz (abarttım evet).

Bu haftayı yaptığı her işle kendini biraz daha geliştiren tek kişilik dev kadro, İngiliz Shura açıyor ‘2Shy’ ile. Ardından benzer dalgalar yayan NUDE‘den ‘No Air’ var. Bu ikili sizi yavaşça ruh halinizden alıp tatlı bir gülümsemeye doğru yola çıkaracak. NUDE bu haftanın acemisi. Kendisi listede ilk kez yer alan tek isim ve listemizin kurallarına uygun şekilde oldukça da gizemliler, tek bildiğimiz şey Fransız oldukları.

Bu ikiliden sonra sırayı genelde benim daha hareketli parçalarıyla listede yer verdiğim, sesine taptığım MNEK alıyor. Kendisi daha yavaş bir şarkıda da harikalar yaratabildiğini kanıtlamak istiyorsa, başarıyor. Sonra yavaşça hareketlenmeye başlıyoruz, Jess Glyne‘le (bu ismi nerden biliyorsunuz hatırlayamadınız mı? Clean Bandit‘in hem ‘Rather Be’ hem de ‘Real Love’ şarkılarının vokalleri Jess‘e ait) benim ne kadar sevdiğimi artık öğrendiğinizi düşündüğüm Le Youth, güçlerini birleştirmiş sizi bekliyor.

Disco kraliçesi Ronika, ‘Step to My Beat’ ile sizi açık açık dans etmeye çağırıyor, her şarkısıyla listemizde kolayca yer bulan Ronika’nın sırrı bu, her zaman dans etmeye ve ettirmeye hazır olması. Ardından BBC Sound of 2015‘in haklı ve alçakgönüllü kazananları Years & Years, dumanı üstünde singleları ‘Worship’ ile çıtayı bir tık daha yükseltiyor. Olly Alexander‘ın tatlı sesi de sizi gülümsetmiyorsa belki de sizin gülümsemeye niyetiniz yoktur ha?

Ve son olarak biraz enerjiye ihtiyacım olan her an joker görevi gören Nero, bir sürpriz yapıp yepyeni şarkıları ile listenin ana ismi oluyor. İlk albümleri ‘Welcome Reality’nin her şarkısı ayrı ayrı birer şaheser olan, bugün bile dinlemekten sıkılmadığım Nero ikinci bir albüm yayınlamaya hazırlanıyorsa, açıkça söyleyeyim, ben de hazırım.

Herkese iyi haftalar!