Yeni haftanın yepyeni Backyard Sounds‘undan herkese merhabalar! Bu hafta liste sizi ister istemez dansettirerek başlıyor, yavaşça tempoyu düşürerek Active Child sakinliğine ulaşıyor ve görevini tamamlayıp sizlere veda ediyor. Liste baştan sona gerçek ilginizi ve sevginizi hakediyor, demedi demeyin.

Haftayı adını gördüğüm an sonucun iyi olduğuna emin olduğum Goldroom‘un remixlediği Ekkah açıyor, sizi bizi ‘Last Chance To Dance’ ile gerçekten de dansetmeye meylettiriyor ama şarkının adına bakıp da aldanmayın çünkü bu dansetmek için son şansınız değil, daha Marina and The Diamonds, ‘Froot’ isim şarkısına hazırlanan St. Lucia remix’i ile sizi bekliyor. Ve Capital Cities sizi ‘Farah Fawcett Hair’ ile gülümsetiyor, ki André 3000‘ın varlığı bile mutluluk saçıyor. Yeni bir haftaya daha güzel bir başlangıç hayal edemiyorum.

Ancak burdan sonra tempo yavaşça düşmeye başlıyor ama bu kötü değil, çünkü üç kişilik bir yapımcı grubu olan Autograf tempoyu birden düşürmeden size tropik ve adına yakışır bir şekilde rüya gibi bir deneyim getiriyor. (Dipnot: kendilerini izleme listenize alın!)

Bu yılın başındaki BBC Sound of 2015 serimde de belirttiğim gibi, benim sesine bir türlü doyamadığım Kwabs, artık herkesin bildiği şarkısı ‘Perfect Ruin’in Breach’s Alternate Version‘ı ile bu listenin ihtiyaç duyduğu kadifemsi geçişi sağlıyor.

Ardından ne zamandır yeni şarkı yayınlamamış olan, ama listede kral dairesinden aşağıda kalmayan HUNTAR yeni çalışması ‘Love I Know’ ile sırayı devralıyor. Ama listeyi güzel bir haberi olan Active Child kapatıyor, dört yıllık bir aradan sonra ikinci albümü ‘Mercy’i Haziran ayında yayınlayacağı haberi ile. 1999 ise bu albümden gelen ilk şarkı. Albüm için beklentim zaten yüksekken 1999 da bana fikrimi onaylayan bir kanıt misali destek oluyor.

Bu haftanın listesinde favoriler Goldroom remix’li Ekkah, Active Child ve Capital Cities(ft. André 3000), hepinize iyi haftalar.