Herkese her zamanki konsepte döndüğümüz yeni bir haftadan merhabalar.

Listeyi bu hafta fangirl’lüğünü yapmaktan büyük mutluluk duyduğum Tove Lo açıyor. Albümü dinlediğiniz değil mi? Griffin‘in ‘Talking Body’ye yaptığı bir remix oldukça güzel olmuş.

Ratatat sever misiniz? Ben çok severim. Belli ki Kid Cudi de seviyor. Ve yeni şarkısı ‘love.’da Ratatat sample’ı kullanmayı da bizden öğrenmeyeceğini açıkça belli ediyor. Sunblocks sample’ladığı’ love.’ Haftanın tepe noktası olacağa benziyor!

TACHES ismi listede bir çok kereler geçti, ama bunun sebebi kendisinin bunu sonuna kadar hak etmesi. Yaptığı remix’lerden tutun da orijinal şarkılarına kadar her şeyiyle yaptı mı olduran bir isim kendisi. Barselonalı yapımcı bu şarkıda da PB Kaya‘nın vokallerini mükemmel şekilde kullanıp eşsiz bir iş başarmış.

Chicago’lu yapımcı KR$CHN(KRYS-TIAN) hakkında alışık olduğumuz o gizem dalgasından fazlası elimizde ne yazık ki yok. Ama bu şarkıyı yanınıza almadan yeni haftaya başlamanın ziyan olacağını çok iyi biliyorum.

Eternal Summers indie-pop ve alternatif rock öğelerini karıştıran bir üçlü. ‘Together or Alone’ tam bunu gözler önüne seriyor, dream pop ya da indie pop gibi başlayıp sonradan punk-vari bir hal alıyor. Eternal Summers’ı bu vesileyle ben de izleme listeme almış bulunuyorum.

Vérité‘yi hatırladınız mı? Backyard Sounds‘da daha önce sadece kadın sanatçıların olduğu bir liste yapmış ve vesileyle kendisine de ‘Strange Enough’ isimli şaheseri ile yer vermiştim. Kendisi şimdi de Strange Enough’a kıyasla çok daha harketli şarkısı ‘Wasteland’ ile listemizde.

Bu yıl üçüncü albümleri ‘Black Anything‘i yayinlamaya hazirlanan İngiliz üçlü IS TROPICAL, yeni şarkıları ‘Cruise Control’ ile albüm adına umut veriyor Albümü merakla beklemek için bir sebep olarak ‘Cruise Control’u tavsiye ediyorum.

Bu haftanın favorileri Ratatat sample’ı ile akılları başından alan Kid Cudi, IS TROPICAL ve gizemli KR$CHN.

Herkese iyi haftalar.