“Her hafta aynı konsept” diyenler, yaşadınız! Demediğinizi biliyorum ama yine de bu hafta sizler için Backyard Sounds beklenmeyeni yapıyor, ve BBC Live Lounge‘un en iyi cover’larından seçmelerle karşınıza geliyor. Bildiğiniz şarkıları beklemediğiniz isimlerden dinleyin istedim, hem size de bir değişiklik olur.

Listeyi Jeremih‘nin alışınca bırakamadığım şarkısı ‘Don’t Tell ‘Em’in Lorde cover’ı açıyor. Görsel olarak Lorde‘un tripleri biraz boğucu olsa da, şarkı nefis olmuş.

Ardından, listenin incilerinden biri! Live Lounge‘da her beş isimden birinin cover’ladığı Arctic Monkeys şarkısı ‘Do I Wanna Know’, MS MR‘ın karanlık ve karakteristik cover’ı ile pek şık. Cover yapmak böyle olur işte. Açıkçası bu kulvarda yarışan bir diğer cover CHVRCHES‘in ‘Cry Me A River’ cover’ı ama yeterince başarılı değil ne yazık ki.

Burda tamamen şarkıya kandım, Ellie Goulding versiyonu kötü değil, ama Corona‘nın orijinal versiyonunu daha geçebilen olmadı bana sorarsanız.

Bu Clean Bandit/The Weeknd kırması şaheser, gerçek bir şaheser! The 1975 benim çok alakalı olduğum bir grup değil ama kendilerine sırf bu cover yüzünden bile bir şans vermeye hazırım.

Ed Sheeran, Christina Aguilera‘dan ‘Dirrty’ söylüyor. Bu şarkı Ed Sheeran‘vari değil, ama bu cover’ı çekici yapan bu zaten, beklenmedik oluşu. Ve beklenen kendisinin burada da harikalar yaratması, o da bekleneni yapıyor.

Kelly Clarkson‘ın ‘Princess of China’ cover’ını neden seçtim peki? Beklenmedik bir şey yok, karakteristik bir cover değil. Ama güzel söylemiş. Sevdim.

Bir Years & YearsHAIM birlikteliğine hayır diyemedim. Cover derseniz Years&Years‘ın Blu Cantrell cover’ı ‘Breathe’ bu şarkıdan çok daha iyi, ama bu şarkı da başlarda tutuk başlayıp şaşırtıcı bir şekilde iyileşiyor.

Bonus: Sam Smith‘in ‘Fast Car’ cover’ı. Çünkü birisi Tracy Chapman coverlayabiliyorsa bu listede olmaya otomatikman hakkı olmalı.