Geçen hafta karlar düşer, düşer düşer ve biz ağlar, saatlerce kulaklıksız trafikte kalırken, botlarımız su çekerken, mini mini bir kuş gibi karar altında üşürken geçti gitti. Bu haftadan kişisel beklentim açıkçası biraz daha ılıman ve mümkünse daha kuru bir hava. Backyard Sounds‘u yazarken bazen kendimi hava durumu sunuyor gibi hissediyorum ama hava benim psikolojim üstünde büyük bir rol oynuyor.

Listeyi Miami Horror açıyor. Hep söylediğim gibi Avusturalya’nın havasından mı suyundan mı müzisyenleri iyi oluyor. Miami Horror‘ı ilk EP’lerinden beri takip ediyorum, yeni şarkıları oldukça eğlenceli olmasına rağmen yeni albümün tarzı oldukça farklı olacakmış gibi geliyor. Hayırlısı.

Seattlelı ikili ODEZSA‘nın güçlerini Shy Girls ile birleştirmesi bana yetmedi denkleme bir de Dawn Golden katmak istedim. Yazarınız böyle de doyumsuz. Ama fena mı yaptım, hayır, çünkü sonuç muhteşem.

Geçenlerde yazdığım Pawws yazısını okuyordum (eh, bu kadar da reklamımız olacak), o yüzden listeyi hazırlarken Pawws göründe kaçırmak istemedim, Kitsuné Maison‘un ‘New Faces II’ albümünden daha önce de bahsetmiştik, bu hafta bahaneyle tekrar anmış olduk, toplama albüm 23 Şubat’ta yayınlanacak.

ViLLAGE‘ın plak şirketi CANVAS‘tan daha önce de bahsetmiştim, Empt‘in enerjk şarkısı ‘Would You Like It’ de CANVAS‘tan yayınlanmış. Sizinle paylaşabileceğim daha fazla bilgi yok bu konuda ne yazık ki, şimdilik şarkıyı dinleyip bu gizemli duruşu bağrımıza basacağız.

İkinci EP’si ‘The Synthesiac‘ı 13 Nisan’da yayınlayacak olan yapımcı Jack Garratt şaşırtıcı ve başlı başına tadına doyulmaz bir deneyim olan şarkısı ‘Chemical’ ile listedeki yerini aldı.

Ardından iki tane yepyeni gıcır gıcır isim var, Bo Rocha ve Wez takip etmeye başlamanız gereken isimler arasında. Ben kendilerini göz hapsine alıyorum.

Liste kendini dinledikçe sevdiriyor, ona hakettiği değeri verin, haftanın favorileri ODEZSA, Wez ve Jack Garratt.

İyi haftalar.