Yine kar getirmesi beklenen yeni bir haftadan herkese merhabalar. Biliyorum ki artık hepiniz gelsin nisan mayıs ayları, gevşesin gönül yayları istiyorsunuz ama ne yazık ki önünüzde katlanmanız gereken 1.5 ay daha var. O zaman bırakın baharı Backyard Sounds size getirsin!

Bu hafta bahar gibi listemizi benim en büyük hayranı olduğum Passion Pit‘le güçlerini birleştiren Madeon açıyor. Daha önce ikinci albümleri için yazdığım inceleme yazısını okuduysanız bileceksiniz ki ben büyük bir Micheal Angelakos hayranıyım ve kendisinin sesini duymak bile baharı getiriyor. Teşekkürler, Madeon!

2001 yılında, müzik videolarında piyanolar oldukça popüler bir dönemini yaşarken, saçları iki yandan örgülü bir kız tekerlekli piyanosuyla yollarda şarkı söylüyordu. Duyduğunuzda “Aa böyle de bir şey vardı!” dediğiniz o şarkı, yani Vanessa Carlton‘ın ‘A Thousand Miles’ isimli şarkısının MNEK tarafından yapılmış Refix’i bu haftanın nostalji köşesini oluşturuyor. Ama ne köşe! Gerçekten kulaklarınız bayram edecek.

Ardından hala sabahları uyanmak için ‘I Loved You’ şarkısını kullandığım Blonde geliyor. Blonde, geçtiğimiz yıl kendi adıma yaptığım en iyi keşif, aferin diyorum kendime sık sık bu konuyla ilgili. Daha önceki yazılarda da demişim zaten. Artık albüm çıkarsınlar da kulaklarımız daha uzun süre ona teslim olsa. Blonde gözünüzden sakın kaçmasın.

Ben hep diyorum dans ederek başladığım haftalar daha güzel oluyor. Bu liste benim de genellikle o hafta uyanmak için dinlediğim liste oluyor bundan dolayı ne kadar neşeli olursa ben de sabahları o kadar az ekşi oluyorum. Bu hafta daha az ekşi olacak olmamda sevgili Crvvcks‘un etkisi asla azımsanmasın. Arkadaşlarınıza havanızı atarken “Crooks” olarak telaffuz etmeniz gereken bu İngiliz yapımcı, bu haftanızın en mutlu keşiflerinden biri olacak.

Kanadalı ColeCo haberiniz olması gereken isimlerden biri. Daha önce ‘Can’t Stop’ ve ‘El Verano’ isimli iki EP yayınlayan ikili, orijinal işlerinin yanında harika remix’ler de yapıyor. 1985 tarihli Bernard Wright şarkısı ‘Who Do You Love’a yaptıkları edit de bunların arasına hemen yerleşiyor.

Purity Ring‘in yeni albümünden ‘Begin Again’i bu listeye almamın sebebi kendi reklamımı yapmaktı kabul ediyorum. Çünkü haftaya yeni albüm ‘Another Eternity’yi ince eleyip sık dokuyacak ve eleştirisi ile karşınızda olacağım. Kendi adıma, zaten yayınlanan şarkılarını da heyecanla dinlediğim bu albümü dinleyip ezberlemek için çok heyecanlıyım.

Oldukça elektronik giden bu haftanın listesini beklenmedik derecede soul bir şarkı kapatıyor. ‘I’ll Be That Friend’ için en basit tabiriyle iyi hissettirecek bir şarkı diyebiliriz, aydınlık bir melodi ve güzel bir sesin birleşimi olması da cabası.

Bu hafta umarım bu liste vaadettiği baharı havaya değilse bile size getirir, haftanın favorileri Madeon ft. Passion Pit, MNEK ve Blonde. Herkese iyi haftalar!