Backyard Sounds‘un en iyi listelerinden birine hazır mısınız? Ben fazlasıyla hazırım! Yağmur çamur hatta iddialara göre karın buzun gırla gideceği bu yeni haftaya sizleri en iyi şekilde hazırlamak için elimizden geleni ardımıza koymadık, masraftan kaçınmadık. Eğer hazırsanız alın kahvenizi basın play tuşuna.

Bu hafta bizleri benim vazgeçemediğim üçlü Wildcat! Wildcat!‘den Jesse Carmicheal karşılıyor. O nasıl bir playlist, o nasıl mash-up! Carmicheal, üçlünün son albümü ‘No Moonlight At All’ ve R&B dünyasının klasiklerini, yenilerini birleştiriyor ve tadına doyulmaz bir iş çıkarıyor. İşte ben de size o listenin en iyisini getiriyorum: ‘Nothing Below X Destiny’s Child’.

Ardından Kitsuné New Faces II’de yer alacak olan bir isim Beau devralıyor sahneyi. Beau hakkında henüz hiçbir şey bilmiyorum, ‘New Faces II’ ise 23 Şubat’ta yayınlanacak. O zamana kadar ‘One Wing’ ile yetinmek gerek gibi görünüyor.

Amerikalı müzisyen/yapımcı Karl Kling listemizin yeni isimlerinden. Karl Kling, tam sevdiğim tipte insanı mutlu eden bir synth pop yapıyor, çok da iyi ediyor yüzümüzü güldürüyor.

‘Every Life Has An Ending’. Neden birden bire böyle depresif bir giriş yaptığımı merak ediyorsanız bunun sorumlusu ben değilim. Sıradaki sanatçımız Elhae‘nin ismi bu açılıma dayanıyor. Jamaal ‘Elhae’ Jones, yeni ünlenen genç bir müzisyen ve listemize çok da yabancı olmayan bir türü var. Sahne ismiyle ise bizlere “bir daha mı gelicez dünyaya (ayol!)” diyormuş, Facebook sayfasına göre.

Ronika benim Backyard Sounds vasıtasıyla en çok andığım isimlerden biri (Lido’dan sonra) tarzına bayıldığım Ronika’nın remix’leri de şahane oluyor. Bu remix’iyle de beni utandırmıyor Ronika ve harikalar yaratmaya devam ediyor.

Listede yine daha önce andığımız isimler güçlerini birleştirince çok mutlu oluyorum. Bakınız: Tei Shi ve Shy Girls. Daha önce ayrı ayrı yer verdiğimiz bu iki isim, beraber dream pop-vari güzel bir işe imza atmışlar.

Florida’lı iki JUDE. yine listemize konuk oluyor. Yeni şarkıları ‘Without You’ ile karanlık bir mutluluk, hafif bir ürperme veren ikili daha çok şeyler vadettiklerini kanıtlamaya hazır gibi.

Bu haftanın listesi sizleri “yataktan kalkma çok soğuk” diyen iç sesinizle savaşmaya hazırlıyor, huysuz iç sesinizi geride bırakın, sıcacık kahveniz ve kulaklarınızda Backyard Sounds ile yeni haftanın tadını çıkarın. Favorilerim JUDE., Ronika remix’li Lea Lea ve Jesse Carmicheal’ın harika mash-up’ı. Herkese iyi haftalar.