Bu hafta Backyard Sounds huzur peşinde. Yüzünüze minik bir gülümseme kondurarak başlıyor, ve en sonunda hafifçe dans ettirerek bitiriyor. Çünkü yeni haftaya güzel başlamak önemli.

Listeyi bu hafta benim bir arkadaşım açıyor, henüz tamamlanmadığını söylemesine rağmen şarkıyı ben çok sevdim ve listeye almaya karar verdim. Alican Salor‘un ellerine sağlık.

Jose Gonzalez, Alican’ın bizlere hediye ettiği gülümsemeyi sürdürme peşinde. Daha önce de listede yer verdiğimiz Gonzalez, normalde benim listede çok da sık yer vermediğim folk etiketli müziğin adamı. Ama rüzgardan beyinlerimizin hasar gördüğü bu hafta sonundan sonra benim biraz folk müziğe ihtiyacım olmuş belli ki.

Ardından tam üç haftadır şarkı bile benden bıktığı halde benim bıkmadığım ‘Delirious’ var. Norveçli Susanne Sundfor, benim için yeni bir isim ancak kendisi aslında müzik dünyasında hiç de yeni değil. Yine de zararın neresinden dönsek kardır diyorum ve ‘Delirious’ listede hakettiği yeri alıyor.

Daha önce listede ‘Running Wild’ isimli şarkısı ile yer verdiğimiz Laura Jae, bu sefer beynimize iyice kazınmış bir şarkının cover’ı ile karşımıza çıkıyor. Yıllar önce Beck tarafından yapılıp ‘Eternal Sunshine of the Spotless Mind’ filminde soundtrack olarak kullanılan ‘Everybody’s Gotta Learn Sometimes’ bu haftanın nostalji köşesini oluşturuyor.

Buyrun size bu kadife gibi listeye çok yakışan bir şarkı: Falcon Punch – “Silk”. Bizim Falcon Punch adıyla tanıdığımız Avery Henderson bu şarkıda Dexter Wansel’in ‘The Sweetest Pain’ isimli şarkısından sample’lar kullanıyor.

Bu kadar huzurun üstüne liste hafifçe hareketleniyor ve İngiliz yapımcı Girl Unit‘in – yeni alt kimliğiyle Hysterics– ellerine kalıyor. ‘Empty’ ile Girl Unit hafifçe ayaklarınızla ritim tutmanızı ve kafanızı hafifçe sallamanızı sağlıyor ve sahneyi benim asla hayır diyemediğim Le Youth‘a bırakıyor. Le Youth, Backyard Sounds’da bir sürü kez yer aldı, çünkü hep dediğim gibi kendisi ne yapsa iyi yapıyor ve umarım bu hafta size de neşeli başlayan bir hafta sunuyor.

Herkese iyi dinlemeler ve iyi bir hafta diliyorum.