Backyard Sounds‘dan merhaba. Bu hafta yeni ve gizemli sanatçılarla aklınızı almaya geliyoruz.

Haftayı Londra’dan henüz çok bilinmeyen sanatçı, Alxndr London açıyor. ‘Cold Sun’ akılda kalıcı melodisi ve soul etkili vokalleriyle bu haftaki listeye yapılabilecek en iyi açılış!

Daha önce 2 Şubat’ta ‘Goodness’ EP’leri ile aynı adı taşıyan şarkılarıyla listemize dahil ettiğimiz Londra’lı grup Liu Bei, bu hafta yine listemizde. Slowdive‘dan Rachel Goswell ile güçlerini birleştiren grup yine Goodness EP’de yayınlanacak olan ‘Fields’ ile bu haftaki melankoli/huzur/sakinlik ihtiyacınıza en iyi şekilde cevap olacak.

Ardından yine daha önce yer verdiğimiz bir isim, Liz Anjos, nam-ı diğer Pink Feathers, ‘The Feeling’s Gone’ ile listemizde. Bu şarkıda Texas’lı grup SPEAK ile beraber çalışan Pink Feathers, bence gerçekten çok iyi bir işe imza atmış. Bu haftanın en iyilerinden.

History Capital Cities‘dan Ryan Merchant ile Capital Cities için trompet çalan Stefan Ludwig‘in projesi. Yayınladıkları ilk single olan ‘History’ için RAC ile beraber çalışan ikilinin yapacağı işleri merakla bekliyorum.

Londralı sanatçı Jones, harika bir sese ve doğru yapımcılara sahip. Şimdiye kadar iki şarkı yayınlayan Jones, ‘Deep’ ile daha Solange-vari bir pop yaparken, ‘You’ daha bir karanlık, daha bir FKA twigs‘i andırıyor sanki.

17 Kasım’da yayınlanan Alcemy EP‘den ‘Alchemy’ ile TALA bu haftaki favori isimlerimden. Londra’lı TALA’yı yeni keşfettim ve hemen göz hapsime alıyorum.

İlk EP’si ‘Holy Water’ı 20 Aralık’ta yayınlayan Laurel, ‘Come Together’da Sivu ile çalışmış ve bu da şarkının karanlık ve dinleyeni saran havasına hava katmış, Laurel için bir anlamda karanlık ve olgun bir pop yapıyor diyebiliriz.

30. haftasını tamamlarken Backyard Sounds’un bu haftaki favorileri, Pink Feathers, TALA ve Liu Bei.

İyi dinlemeler.