Bu hafta Backyard Sounds yarı melankolik, yarı neşeli. Ama şarkıların hepsi birbirinden iyi ve bağımlılık yapmak konusunda da iddialılar. İyi dinlemeler.

ZHU – Faded (TACHES Remix)

ZHU ismi elektronik müzikle ilgisi olan insanların hayatına bir anda girdi. Yakın zamanda kimsenin duymadığı bir isimken, şu an şarkıları ve bu şarkıların remixleri sıkça çıkıyor karşımıza. Ancak ZHU gizemli kalmayı tercih ediyor gibi görünüyor. Kendisi hakkında bilinenler adının Steven Zhu olduğu ve Los Angeles’lı bir yapımcı ve müzisyen olduğu. Yaptığı bir açıklamada müziğin müzisyenden ön planda olması gerektiğini ve kendi müziğinin sanatı esas değeri için takip eden yeni bir jenerasyon için olduğunu söylemiş ZHU. Atacağı her bir adımı merakla bekliyorum.

Slow Magic – Girls

Yine gizemli bir müzisyenle devam edelim, Slow Magic de tıpkı ZHU gibi hakkında pek fazla şey bilmediğimiz bir müzisyen. Canlı performanslarında müziğine eklediği davullarla müziğine ham enerji katan Slow Magic daha önce Gold Panda’dan XXYYXX‘e, Girraffage‘a kadar çok sayıda müzisyenin şarkılarını da remix’ledi.

Usher – Good Kisser (Disclosure Remix)

Disclosure ne yapsa güzel olmuyor mu? İngiliz kardeşler Guy ve Howard Lawrence, ilk albüm Settle ile kazandıkları başarıyla yetinecek gibi görünmüyor. Dokunduğunu altına çeviren kardeşler bu seferde Usher‘ın Good Kisser‘ına el atmışlar.

TCTS – Games (ft. K Stewart)

TCTS, gerçek ismi Sam O’Neill olan İngiliz bir DJ ve yapımcı. Geçen yıl yayınladığı EP These Hights Greco-Roman tarafından yayınlanan O’Neill, yeni EP Games’i İngiliz ikili Chase & Status’ın başında olduğu MTA’den yayınlıyor. EP’de bulunan iki şarkıdan hem You hem de Games çok güzel ancak bence asıl dikkati hakeden Games.

Ronika – Wiyoo (Jupiter Remix)

Ronika, İngiliz bir müzisyen ve DJ, ve ilk albümü Selectadisc 2 Haziran’da yayınlanmış. Albümden önce üç EP yayınlayan Ronika 2010 The Guardian’ın 18 Şubat 2010 tarihli “New Band of the Day” bölümünde Madonna’nın ilk dönemlerine ve Gwen Stefani’ye benzetilmiş. Oldukça eğlenceli şarkılar yapan Ronika’nın müziğinde disco etkileri de hissediliyor. Kendisi zaten oldukça güzel olan Wiyoo’nun Jupiter remixi de adeta güzelliğine güzellik katmış. Ronika ismini kenara not etmekte fayda var.

Lxury – Company

İngiliz müzisyen Andy Smith, yani Lxury, henüz 22 yaşında bir müzisyen. Disclosure, BBC Radio 1‘dan Zane Lowe, Pitchfork gibi isimlerden ilgi ve destek gören Smith, ilk EP’si Playground’u 30 Haziran’da Greco-Roman’dan yayınladı. EP’den benim favorim, Company.

Tommy Jacob – Dreams End

Tommy Jacob Fransız bir müzisyen ve yapımcı. 29 Haziran’da yayınlanan EP’si Last, melankolik ama atmosferiyle hem bana How to Dress Well‘i andırıyor, hem de Dreams End gerçekten bağımlılık yapıyor, tüm EP’ye göz atmanızı mutlaka öneririm.

SG Lewis – “Silence (Art of Shades Re-Work)”

19 yaşındaki SG Lewis, Liverpool’dan bir müzisyen. Vokallerini Josh Barry‘nin yaptığı Silence çok güzel, ama Art of Shades Re-Work mükemmel. Art of Shades ise İtalyan asıllı, Fransız bir sanatçı ve o da 20 yaşında. İkilinin beraberliği mükemmel bir sonuç doğurmuş.

Laura Jae – “Running Wild”

İngiliz Laura Jae kendi şarkılarını yazıyor, söylüyor ve sesi gerçekten büyülüyor. Henüz yeni yeni tanınmaya başlayan müzisyenin EP’si yok, ancak Running Wild onu izlemek gerekeceğini söylüyor.