Bu haftanın Backyard Sounds yavaş başlıyor ama hızlanıyor ve kardan buzdan, yağmurdan çamurdan bunalan asık suratlarınızı güldürmeden de hiçbir yere gitmiyor.

Listeyi 90’ların epik üçlüsü TLC‘nin ‘Waterfalls’ şarkısını cover’layan José Gonzalez açıyor. Bu açılış umuyorum size de o nostaljik mutluluğu yaşatacak.

Ardından yine az kalsın gözümden kaçacak olan bir isim Owl Eyes geliyor. Brooke Addamo, Avusturalyalı bir müzisyen ve şimdiye kadar dört EP yayınlamış olmasına rağmen hiç gözüme takılmamıştı. 2014 yılında yayınladığı ‘Closure’ı listeye ekliyorum bu hafta kendisinin fazla gözden kaçmasını engellemek adına.

JUCE, geçtiğimiz aylarda en beğendiğim, en tekrar tekrar dinlediğim gruplardan biri. Georgia, Chalin ve Cherish’den oluşan Londra’lı üçlü mükemmel videolar çekmedikleri zamanlarda sonradan mükemmel videolar çekebilecekleri bağımlılık yaratan şarkılar yazıyorlar. Listede bu haftada yer verdiğimiz yeni şarkıları ‘The Other One‘ın yanısıra benim favorim olan ‘6th Floor’a videosuyla göz atmanızı öneriyorum.

Geldik BBC Sound of 2015‘in haklı kazananına. BBC Sound of 2015 serimizi takip ettiyseniz (etmediyseniz hala geç değil buradan ulaşabilirsiniz) bileceğiniz üzere ayrımcılık yapmak, taraf tutmak istemesem de, kalbim Years & Years‘dan yanaydı. BBC’nin de öyleymiş ki, beş kişilik shortlist’in kazanı oldular. ‘King’ ise bu hafta BBC’de yayınlanan yeni single’ları.

İşte size pop ve R&B’yi birleştiren yeni bir isim, hem de MNEK desteğiyle; Kate Garné. Kendisi hakkında şimdilik bildiklerim şarkısı Hey Baby’nin inanılmaz derecede akılda kalıcı olduğu, şarkıyı MNEK sayesinde keşfettiğim ve şarkıcıyı BBC’nin de benim kadar beğenmiş olduğu. Bence şimdilik yeter de artar bile!

Leo Kalyan‘a neredeyse her hafta listede yer vermekten ben bile yoruldum ama ‘Stranger’ı bir dinleyin. Bana hak vereceksiniz.

Listeyi türleri karıştırmayı iyi bilen bir isim Celestial Trax kapatıyor. Geçtiğimiz yıl yayınladığı beş şarkılık Paroxysm EP ile bloggerların hemen ilgisini çeken Celestial Trax listemize de mümkün olan en iyi referanslardan biri olan ‘Visions of Trees’ aracılığıyla giriyor ve çok da iyi ediyor.

Bu haftanın favorileri ise JUCE, Owl Eyes ve Celestial Trax. Herkese iyi haftalar.