Bu hafta gelmesi beklenen Sibirya soğukları öncesi havanın garip bir şekilde güneşli olduğu, ama tahminen bunun bile post-yılbaşı sendromuna iyi gelemediği yeni yılın ilk Backyard Sounds‘undan herkese merhaba!

Bu hafta listeyi Oh Wonder‘ın çıkış şarkısı ‘Body Gold’u daha da mutluluk verici bir hale getirme görevini üstlenen Delusion açıyor. 19 yaşındaki Alman yapımcı Delusion, şarkının dokusunu bozmadan daha neşeli ve hareketli bir hale getirmiş. Hem orijinali hem de Delusion Remix’i dikkate değer.

Ardından benim dinlemeye doyamadığım Marika Hackman var. İngiliz şarkıcı-söz yazarı Marika Hackman ilk albümü ‘We Slept At Last’i 16 Şubat’ta yayınlayacak. O zamana kadar kendisini gözden kaçması imkansız bir hale getirmek için sanatçıya bol bol listemde yer veriyorum.

Yapımcı ViLLAGE kendi plak şirketi Canvas’tan çıkan ilk single’ı ‘Neon Rave’ ile karşınızda. ViLLAGE’ın yapmayı ve çalmayı sevdiği müzikleri yayınlayacak olan Canvas’ı merakla takip ediyor olacağım.

Geçtiğimiz yaz ilk kez ‘Shiner’ ile listede yer verdiğimiz Indian Summer, az ama öz işler yapan isimlerden biri. Aralık ayında yayınlanan ‘Loveweights’ single’ına hem listede hem de senin sonu en iyiler listesinde yer vermiştik, bu hafta Loveweights ile beraber yayınlanan The Quays’a da listede yer veriyorum, çünkü yeni yıla Indian Summer ile başlamak güzel bir başlangıç.

Bondax ismini gördüğüm zaman neşeleneceğimden emin oluyorum. Bu hafta da Bondax’ın yeni şarkısı beni yine gülümsetmeye yetti. İngiliz müzisyenler Adam Kaye ve George Townsend ne yapıp ediyor, ama sizi mutlu ediyor.

Gelelim Eastern Shift‘e. Eastern Shift, Passion Pit’in frontman’i Michael Angelakos‘un çiçeği burnunda projesi. Şimdilik daha önce kaydedilmiş demolarını yayınlıyor Angelakos ama hem Passion Pit hem de Angelakos’u çok sevdiğim için, projeyi vakitlice göz hapsine almakta fayda görüyorum.

İngiliz Icarus hakkında henüz söyleyebilecek çok fazla bir şeyim yok, yeni yıla harika bir başlangıç yaptıkları haricinde. İlk single ‘Missing You’ ile müzik bloglarının ilgisini çekmeye başlayan Icarus, bakalım ilerleyen günlerde neler yapacak.

Yeni yılın ilk Backyard Sounds’unun favorileri Icarus, Delusion Remix’li ‘Oh Wonder’ ve Bondax. Herkese iyi haftalar ve tekrar mutlu yıllar.