Backyard Sounds‘dan herkese tekrar merhabalar. Bu hafta listemizde kuma, Lido gibi sık yer verdiğimiz sanatçıların yanı sıra Wet, Light Wheel gibi benim yeni keşiflerim de var.

Bu haftanın listesini daha önce Ciara’dan sample’ladığı ‘Reason in Madness’ ile yer verdiğimiz kuma ile açıyorum. kuma, bu kez de Arctic Monkeys‘in son albümü AM’den ‘Do I Wanna Know’u yeniden yorumluyor. Fakat bunu oldukça etkileyici bir şekilde yapıyor ve böylece listedeki yerini alıyor.

Ardından bu hafta başıma gelen en güzel şeyi paylaşıyorum sizinle. Brooklyn menşeli trio Wet, çıkış EP’lerini 2013 sonlarına doğru yayınlamış. Dört şarkılık EP’nin bence en güzeli ise ‘I Don’t Wanna Be Your Girl’.

Tommy Jacob daha önce listede yer verdiğimiz isimlerden biri. Parisli yapımcının daha önce melankoli kelimesini tanımlamak için yaptığından şüphelendiğim ‘Dreams End’den uzun bir zaman sonra, ‘Last’ isimli EP’sinden yayınladığı ve bu kez vokalleri Raveena‘ya ait ‘Heal Me‘ ile listemizde.

Lido neden hep bu kadar güzel şarkılar yapıyor? Bu hafta hazırladığım listeyi baştan sona en az üç kez dinledim, ve her seferinde mırıldandığım yine ‘Why I’m Single’ oldu. Çünkü kendisinden bahsetmekten biraz olsun sıkılmadığım Lido, harika.

Floridalı ikili JUDE. listedeki yeni isimlerden biri. Kevin James Neal ve Sydney Morris tarafından yayınlanan ilk single ‘Crystals’, vokalleriyle hafifçe Lorde‘e benziyor ama bu şarkının güzel olduğunu değiştirmiyor. Eğer beğenirseniz diğer şarkılarını Soundcloud sayfalarında bulmak mümkün.

Bu haftanın listesindeki en etkileyici isimlerden biri olan Liu Bei, Londra çıkışlı beş kişilik bir grup, ve isimlerini Çinli bir savaş kahramanından alıyorlar. Bu haftanın en indie pop şarkısı diyebileceğim ‘Goodness’, grubun 2 Şubat’ta yayınlayacağı aynı ismi taşıyan EP’sinde yerini alacak.

Bu haftanın zirvesinde Light Wheel duruyor, ve biz de haftayı zirvede bırakıyoruz. Kendileriyle ilgili herhangi bir şey, Facebook sayfası, Soundcloud sayfası, vs. bulmak (tahminen çok yeni olmaları sebebiyle) imkansız olan Light Wheel, bu haftaki kesin favorim. Kendileri hakkında en ufak bir şey öğrendiğimde paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.

İyi dinlemeler.