25. haftamızda yeni Backyard Sounds listesiyle herkese merhabalar! Bu haftanın listesini kendi deyimiyle sinematik cenaze müziği yapan Hintli sanatçı Monsoonsiren açıyor. Cenaze kısmını bilemiyorum ancak yaptığı müziği sinematik olarak tanımlamak hatalı olmaz sanırım. Monsoonsiren’in ilk EP’si ‘Falstrati’ 20 Ocak’ta Project: Mooncircle etiketiyle yayınlanacakmış.

Kendilerine daha önce de yer verdiğimiz Avusturalyalı ikili Indian Summer‘ın yeni şarkıları ‘Loveweights’ yine oldukça başarılı olmuş! İsveçli sanatçı Shaqdi‘nin vokalleriyle daha da güzelleşen şarkı Indian Summer’ın yeteneğini bir kez daha gösteriyor.

Leo Kalyan daha önce XO‘nun ‘Pulling Me Under’ isimli şarkısının vokallerini yapmıştı, bizde kendisine bu vesile ile listemizde yer vermiştik. İngiliz sanatçı bu kez kendine ait bir iş ile karşımızda ve vokalleri yine çok etkileyici. Daha önce MNEK ve Karma Kid gibi isimlerle de çalışan Leo Kalyan bu şarkı için ise güçlerini Grades ile birleştirmiş ve oldukça başarılı bir işe imza atmış.

Honne, Japonca(本音) “gerçek duygular” anlamına geliyormuş, beni zaten Japonca’dan bahsedildiği noktada yanlarına alan ikilinin Filip remix’li şarkıları ‘All In the Value’ ise ayrı bir hikaye. Bu haftanın en iyilerinden olan şarkı, İngiliz ikili ve İsveçli yapımcının arasındaki müthiş uyumun harika bir göstergesi.

Henüz ikinci single’ları olan ‘Take Care of You’ iki ay önce yayınlanan Fransız ikili Saje. Mazego ve Vitesse ikisinin ortak projesi. Şarkıda duymakta olduğunuz soul esintlili vokaller ise Vitesse’e ait. Şimdilik iki single yayınlamış bir ikili olarak doğal olarak biraz gizemliler ama kendilerini izleme listemize ekledik.

İngiliz ikili Atlas ve YOUTH‘dan Kristina Paraskeva‘nın ortaklığı olan Closer, bu haftanın listesine cuk oturdu diye düşünmeden edemiyorum. ‘The Wet Paint’ isimli EP’leri 2015 yılının başlarında yayınlanacak olan ikilinin elektronik müzik ve R&B’nin karışımından faydalanmış.

Gizemli İngiliz sanatçı Oceaán‘ın ‘The Grip’ isimli yeni EP’sinden yayınlanan ‘At Your Feet’, size elektronik müzik ve R&B reçeteli vokalleri ister istemez The Weeknd’i hatırlatıyor. Şarkının iyi bildiğiniz bir sanatçıyı anımsatması güzel bir başlangıç noktası, böylece dinleyip gerisine kendiniz karar verebilirsiniz.

Bu haftanın Backyard Sounds listesi; çoğunlukla sakin ve oldukça minimalist, aynı zamanda benim çok sevdiğim bir şekilde genel bir uyum içinde. Favorilerim ise Monsoonsiren, Indian Summer ve Honne. Herkese iyi dinlemeler.