Bu hafta 23. playlistimizde Backyard Sounds‘dan merhaba. Bu hafta listeyi bütün hafta dinlemekten ve dinletmekten bıkmadığım Khalil açıyor. Kendisi size The Weeknd‘in ilk zamanlarını hatırlatacak ve bununla da kalamayıp beyninize kazınacak.

Brooke Fraser‘ın tatlı sesini bir de Zimmer eli değince dinleyin. ‘Kings and Queens’ güzel bir şarkı, Brooke Fraser’ın sesi de gerçekten güzel ama Zimmer’ın Seoul sokaklarından ilham alarak yaptığı remix de görmezden gelinecek gibi değil.

Evil Needle‘den daha önce Mario Kart soundtrack’lerinden ‘Oh! Daisy!’ye yaptığı mükemmel remix ile bahsetmiştik. Evil Needle listemize şimdi de ‘R.E.M’ ile geri döndü.

Yapımcı Tim Aminov ve müzisyen Gala Ga‘dan oluşan Aanbreken, bir çok türden beslendiklerini gösteren şarkıları ‘Fallen Wallz’ ile bu haftaki listemizde yerini aldı. Aanbreken’i takip listeme alıyorum.

Bu haftaki listenin şansı Fransızlardan açık. Önce Evil Needle şimdi de Daebull ile bu hafta listede Fransız müzisyenlere bol bol yer veriyoruz. Vokalleri Michael Tee‘ye ait olan ‘Give Me Your Heart’ bu haftaki listenin en çok dans ettireni.

İngiliz ikili Shelter Point‘in duygulu ve etkileyici ‘Fossil’i bu haftaki listenin en iyilerinden biri. 2 Şubat’ta ‘Weird Dreamers’ isimli ilk EP’lerini yayınlayacak olan ikilinin soundcloud sayfalarından bir kaç şarkılarına daha erişmek mümkün, henüz dinlemediğim bu şarkılar da ‘Fossil’ derinliğine sahipse bu ikiliden çok daha fazlasını bekleyecek gibiyiz.

Listenin son şarkısı ‘Jupiter Grayscale’Sebastian Carter‘ın yaptığı remix sayesinde denk geldim. Fakat orijinalini dinleyince remix’e yer vermek neredeyse imkansızdı. O yüzden kenarda köşede kaldığına inandığım şarkılar kontenjanından Gallant’a listedeki haklı yerini veriyorum.

23. haftanın hafif kaotik listesinin favorileri Khalil, Shelter Point ve Daebull. Herkese iyi haftalar.