Pazartesi sendromu, soğuk ve depresif havalar, iş, okul derken kararan ruh haliniz için 1 ölçek Backyard Sounds deneyin. Backyard Sounds bu hafta yaklaşan soğuk kış günlerine inat her zamankinden daha neşeli.

Açılışı daha önce Backyard Sounds’da hiç yer vermediğimiz bir isim, Tei Shi yapıyor. Asıl ismi Valerie Teicher olan New York çıkışlı müzisyen bana Bassically ile müthiş bir şekilde Ronika’yı andırıyor. Şansa bakın ki Ronika da listede!

Dan Bodan‘ın ‘SOFT’ isimli albümünden yayınlanan ‘Romeo’ orijinalinden daha sakin ve daha gizemli iken CFCF Bonus Groove remix’i şarkıyı oldukça farklı bir noktaya taşımış. Daha mı iyi daha mı kötü sorusuna verecek bir cevabım yok, remix güzel ama orijinalden farklı bir tatta. Önerim dinlemediyseniz orijinalini de mutlaka dinlemeniz.

Gelelim Mighty Mouse ve Ronika iş birliğine. Bütün yaz Ronika’nın ilk albümünü döne döne dinlemiş ve tüm şarkıları ezberlemiş biri olarak kendisini beğendiğimi söylemek herhalde yanlış olmaz. Bu şarkı albümün çizgisinden aşağıda bana sorarsanız ama yine de eğlenceli.

Bu haftanın çıtırı ise 19’luk MNEK. ‘The Rhythm’in beni ilk çarpan yanı tabii ki vokalleri oldu ama MNEK gerçekten başarılı ve ismini 2015 yılında sık sık göreceğiz diye düşünüyorum.

Audio Dope hakkında çok fazla bir şey bilmediğimden size de aktarabileceğim fazla bir şey yok. Bildiklerim İsvçireli olduğu ve Clouds’un vokallerinin Norveçli Debrah Scarlett’a ait olduğu. ‘Chameleon’ isimli albümde yer alan şarkı, yeni değil ama kesinlikle keşfedilmemiş bir elmas.

Gelelim Ben Pearce ismini görünce heyecanlananlara. Ben Pearce bu kez Tender Games’in ilk albümünden çıkan ikinci single ‘Lost’u remix’lemiş ve orijinali daha yavaş olan şarkıyı daha enerjik bir hale getirmiş. Karanlık ve soğuk dedim ama eminim bu şarkı sizi hareketlendirecek.

Son olarak listeyi benim geçen hafta sürekli dinlediğim Echosmith‘den ‘Cool Kids’in RAC remix’i kapatıyor. Burada yine bir orijinali mi yoksa remix’i mi sorusu var burada objektif karar verebileceğime emin değilim. İki versiyona da bir şans verin diyorum.

Bu hafta havalara inat sizi gülümsetip dansettirmeyi uman Backyard Sounds’da favorilerim MNEK, Tei Shi ve Ben Pierce remix’li ‘Tender Games’. Hepinize güzel bir hafta diliyorum.