Herkese merhaba, yeni bir Backyard Sounds listesi ile pazartesinizin dramını, sendromunu, acısını azaltmak için burdayız.

Bu haftanın listesini Galler’den gelen ikili Man Without Country açıyor. ‘Laws of Motion’ın vokalleri daha önce M83 şarkılarında sesini bol bol duyduğumuz Morgan Kibby, namı diğer White Sea‘ye ait. Ama bu birlikteliğin ne kadar başarılı olursa olsun bana Within Temptation’vari bir tat verdiğini de inkar edemem.

Ardından gelen Amerikalı Pink Feathers ise pop müziğin tanımı gibi. Her şey çok şeker, çok uçucu, çok pop. Amerikalı Liz Anjos‘un ‘Ghosts’ adlı şarkısının yapımcılığını ise RAC üstlenmiş ve kendisi şu an RAC ile birlikte turdaymış.

Bu haftanın en çekici isimlerinden biri ise İngiliz ikili Wayward. Michele Chiavarini‘nin vokallerini yaptığı ‘Hurricane’ zihninizi bir süreliğine istila eden şarkılardan biri.

22 yaşındaki Alex Chapman, Macklemore ve Ryan Lewis‘in ‘Same Love’ isimli şarkısına yayınladığı cevap ile ünlenmiş. (Şarkıyı bildiğinizi düşünüyorum, 2013 VMA’de ödül kazanmıştı ve Gay/Lezbiyenlerin hakları ve eşcinsel evliliği destekliyordu.) Kendisi gay bir rapçi olan Alex Chapman ise ‘Gay Rapper Song’ isimli bir şarkı yayınlamış ve böylece dikkatleri üzerine çekmeye başlamış. Bu şarkıyı ise ben çok beğendim ve Backyard Sounds’da Chapman da yerini almış oldu.

Bol bol Backyard Sounds’da remixlerine yer verdiğim Andrea yine bir remix ile bu haftanın listesinde. Bu kez Fransız sanatçı OWLLE‘nin ‘Fog’ isimli şarkısını remix’leyen Andrea yine başarılı bir iş çıkarmış, OWLLE’nin ilk albümü ‘France’ ise yeni yayınlanmış ben albümü dinlemeyi düşünüyorum.

Sanırım 2 hafta önce Backyard Sounds’da misafirimiz olan XO bu hafta yine bizlerle. Bu kadar sık kendisinden bahsediyor oluşumuzun tek açıklaması ise başarılı işler yapıyor olması. Leo Kalyan‘ın vokallerini yaptığı ‘Pulling Me Under’ benim bu haftaki saplantım olacak gibi görünüyor.

Daha önceki listelerimizde yer alan Kuma ve Avusturalyalı Herzeloyde ortaklığı Heartwork bu haftanın listesini kapıyor. Avusturalya’nın havası suyu teorimi tekrarlıyor ve Herzeloyde’i göz hapsime alıyorum.

Bu haftaki listenin favorileri Chapman, Wayward ve XO. Herkese iyi bir pazartesi ve iyi bir hafta diliyorum.