Kafanız mı karışık? Backyard Sounds‘un da öyle. Melankolik ve enerjik arasında gidip gelen dengesiz ruh haliyle size yalnız olmadığınızı söylüyor bu hafta Backyard Sounds.

Bu haftanın listesini Avusturalya’dan Tora açıyor. Beş kişiden oluşan Tora, ismini yunanca bir kökten alıyor ve “şimdi” anlamına geliyormuş. ‘Eat The Sun’ isimli yedi parçalık ilk EP’lerini yayınlayan Tora, bu hafta başınıza gelecek en iyi şeylerden biri.

Ardından benim sevmeye doyamadığım ve göz ardı edemediğim Fransız Le Youth, pazartesi gününüze misafirliğe geliyor. Daha önce de ‘Cassie (You and Me)’ ve ‘TLC (No Scrubs)’ sample’ları ile bu işte usta olduğunu kanıtlayan Le Youth bu kez de ‘Brandy – I Wanna Be Down’ sample’ları ile karşınızda.

Teen Daze, elini neye sürse mucizevi oluyor. Orijinal şarkılarının yanısıra yaptıkları remix’lerle de mucizeler yaratmaya devam eden Teen Daze, I Am Snow Angel‘ın ‘Falling In Love’ını sıradan bir pop şarkısından çok daha öteye taşımış.

Artık havasından mı suyundan mı bilmiyorum ama Avusturalya’dan çıkan müzisyenler bir başka. Bunu daha önce söyledim mi bilmiyorum ama bunu nerdeyse her hafta başımı döndüren bir Avusturalyalı olduğundan sık sık düşünmeye başladım. İlk EP’lerini 13 Ekim’de Goodbye Records‘dan yayınlayan Mansionair, daha önce de ‘Hold Me Down’ isimli bir parça yayınlamış.

İngiliz Raella hakkında hiç bir şey bilmiyorum, belli ki internet de pek bir şey bilmiyor. Ama 1.15 sn’lik kısacık şarkısı gerçekten yürek burkuyor, içinizi melankoliyle kaplıyor. Beni çok etkiledi.

Kanadalı müzisyen Ryan Hemsworth 4 Kasım’da yayınlanan ‘Alone For The First Time’ albümünde yayınlanan ‘Snow In Newark’ şarkısında adım adım fanı olmaya yaklaştığım Dawn Golden ile çalışmış. Son bir kaç Backyard Sounds’a göz atarsanız bu fanlığı aşama aşama gelişirken görebilirsiniz. Şarkı çok güzel ve albümü de dinlemek planlarım arasında.

Bu kadar melankolinin ardından haftayı Kastle & Amtrac‘la enerjik kapatıyoruz. i-D Magazine tarafından ilk kez yayınlanan ‘Hyperspace’ beraber turlayan olan iki prodüktörün ortak çalışması.

Bu haftanın favori isimleri Tora, Mansionair ve Dawn Golden destekli Ryan Hemsworth. Herkese iyi haftalar!