Bu hafta tanıdık yüzler de var, gıcır gıcır yeni müzisyenler de. Sekiz parçalık ufak liste hem dansetme hem de durulma fırsatını sunuyor, sekiz şarkıdan daha ne beklenebilir ki, umarım beğenirsiniz.

ARME – I Don’t Wanna Wait

Plak şirketleri Origami Sound sayesinde bulduğum ARME, Arapaima ve Empt isimli iki Romanyalı müzisyenin ortak projesi. Geçtiğimiz Ekim ayında ARME ismindeki ilk EP’lerini yayınlamışlar ve beraber çalışmaya da bundan henüz altı ay kadar önce başlamışlar. ‘I Don’t Wanna Wait‘ bu haftanın en iyilerinden birisi.

Zimmer – Sensify Me(ft. KLP)

Zimmer ismini yaptığı mix’lerden, remix’lerden ya da Disco Texas’tan yayınlanan Horizontal Disco EP‘inden dolayı biliyor olabilirsiniz. Fransız dj ve yapımcı Baptiste Zimmer hem çok çalışkan hem de tam bir ‘hitmaker’. ‘Sensify Me‘ de pek tabii bu kuralın dışına çıkmamış.

Lido – I Love You

Geçen sefer de söylemiştim, yazıyı hazırlarken bazen yeni bir şeyler buluyorum. Bu haftanın yenisi Lido oldu. AlunaGeorge’un soundcloud sayfalarında repost ettikleri bu şarkı Lido’nun Pelican Fly‘dan yayınlanan I Love You EP‘inin bir parçası. Lido Norveçli bir yapımcı, söz yazarı ve sanatçı, ve eğer şarkıyı severseniz I Love You Pt. 2’ya da mutlaka göz atmanızı öneririm. I Love You EP’in tamamı Lido’nun soundcloud sayfasından dinlenebiliyor.

Citizens! – Lighten Up (Tobtok Remix)

Yeni albüm yayınlamaya hazırlanan Citizens!, albüm öncesi herkesi dansetmeye hazırlamak istemiş olacak ki ‘Lighten Up‘ iki farklı remix versiyonuyla görücüye çıktı. Tobtok Remix’in yanısıra TÂCHES Darkened Down Remix de var, ama benim ikili arasından kanım Tobtok versiyonuna kaynadı.

Ryn Weaver – OctaHate

Ryn Weaver ismi her yerde. Charlie XCX ve Jessie Ware ondan bahsediyor. Michael Angelakos, OctaHate’i repost ediyor. Daha bir tanecik şarkısı olan bir müzisyenin bu kadar popüler olmasında şarkının yapımcısının Michael Angelakos, Cashmere Cat ve Benny Blanco isimlerinin geçmesinin etkisi var. Şarkı eğlenceli bir pop şarkısı ve Ryn Weaver’ın da güzel bir sesi var, ama tabi bu kadar ilgiyi hakedip haketmediğini ancak zaman gösterecek.

The Weeknd – Often (Andrea Remix)

The Weeknd’i ilk dinlediğimde çok beğenmiştim. O kadar çok beğenmiştim ki sanırım bir kaç ay başka pek bir şey dinlemedim. Mixtape’ler ardı ardına çıktı ve The Weeknd bir anda gayet iyi bilinen bir müzisyen haline geldi. Ama mixtape’ler sonrası The Weeknd, Kavinsky’li Odd Look hariç beni pek heyecanlandırmadı. Often da şimdiye kadar The Weeknd tarafından yapılmamış bir şey vaadetmiyor, ben de o yüzden biraz daha çıtayı yükselttiğini düşündüğüm Andrea Remix’i öneriyorum.

Zola Jesus – Dangerous Days

Zola Jesus 7 Ekim’de yayınlanacak albümü Taiga’dan ilk single Dangerous Days‘i yayınladı. Zola Jesus albüm için bunun asıl çıkışı olacağını düşündüğünü çünkü ilk kez bu kadar açık ve serbest hissettiğini söylemiş. Şarkı bence baya güzel ama eğer Zola Jesus bunun asıl çıkışı olmasını bekliyorsa umarım albüm daha iyidir, çünkü bu şarkı bir Seekir değil.

Poliça – You Don’t Own Me

Bir Lesley Gore cover’ı olan You Don’t Own Me, Poliça tarafından hem ikinci albüm Shulamith’in deluxe versiyonunda hem de üç yeni şarkıyla beraber Raw Exit EP adı altında yayınlandı. İlk albümlerinden beri fangirl seviyesinde bir hayranlıkla takip ettiğim Poliça tabi ki güzel yapmış, tavsiye ediyorum.