Geçen hafta ufak bir mola veren Backyard Sounds erken kararan ve soğuyan günlerinizi ısıtmaya geliyor. Bu haftaki listenin isimleri tanıdık ama şarkılar gerçekten heyecan verici.

Listeyi açan isim daha önce remix’lerine yer verdiğim Giraffage. 14 Kasım’da Fool’s Gold etiketiyle çıkacak olan ilk EP’si ‘No Reason’dan yayınlanan ilk single, ‘Tell Me’, oldukça başarılı. Harika remix’lere imza atan Giraffage’ın orijinalleri de bir o kadar güzel olacak gibi.

Bu yaz yayınladığı ‘Naked Noises’ ve sonrasında gelen ‘All That I Want’ ile Backyard Sounds’da ismi sık sık geçen HUNTAR, yeni şarkı yayınladığı zaman göz ardı etmek imkansız. Bu kez biraz daha yumuşak ve kadifemsi olan ‘Bitter’le dönen HUNTAR’ı takipte kalmakta fayda var.

Andreya Triana‘nın vokaliyle bu haftanın listesine en çok yakışan şarkılardan biri de İngiliz yapımcı Karma Kid‘in ‘Intro’su. Bu haftanın listesine karanlık ve soğuk bir tema hakim, ‘Intro’ da listenin tam ortasında, olması gereken yerde.

i-D’nin haftalık premierlerinden biri olan Elle, tam benim sevdiğim gibi bir vokal. Derin ve etkileyici sesiyle Elle, şarkı isminin hakkını veriyor. ‘Carousels & Hurricanes’ isimli bir EP yayınlayacak olan İngiliz sanatçıyı göz hapsine almakta fayda görüyorum.

Daha önce Backyard Sounds’da yer alan Dexter Tortoriello yani Dawn Golden geri döndü. Californialı Sir Sly‘ın ‘You Haunt Me’ şarkısını remix’leyen Dawn Golden, şarkıyı orijinalinden çok çok ileriye taşımış.

Bu haftanın çıtırı ise 19 yaşındaki yapımcı XO. RobLaw’un gözden(ya da kulaktan) kaçması imkansız vokaliyle çok başarılı bir işe atıyor ve 1 Aralık’ta yayınlanacak ‘Through The Night’ isimli 3 şarkılık EP’si için heyecan yaratmayı başarıyor.

Haftayı benim kayırmayı çok sevdiğim HAERTS kapatıyor. Daha ilk single’ları ‘Wings’ ile kalbimi çalan HAERTS’ı çok seviyorum ve 21 Ekim’de yayınladıkları ilk albümleri HAERTS’dan ‘Be The One’ı listeye ekleyiveriyorum.

Bu haftanın favorileri Elle, Giraffage ve Dawn Golden remix’li ‘You Haunt Me’. Herkese güzel bir hafta diliyorum.