Bu hafta Backyard Sounds süprizler ve favorilerle dolu. Super Mario Land‘den Nicki Minaj‘a kadar hangi köşeden kimin çıkacağı belli olmayan bu haftanın favorileri; Evil Needle, Wildcat! Wildcat! remix’li Milo Greene ve Slow Magic.

Backyard Sounds’un açılışını bu hafta 18’lik çıtır yapımcı Shagabond yapıyor. Kanadalı Shagabond, ‘Luvu’ ile yine az daha gözümden kaçanlar arasında.

Shagabond ardından sahneyi bu haftanın katıksız favorisi Evil Needle alıyor. Şarkının orijinalini bulmak için Super Mario Land soundtrack’lerine gitmeniz gerekiyor ama gitmenize hiç gerek yok. Çünkü Evil Needle bizim için zaten mucizeler yaratmış.

Ardından gelen Nobody Dies‘ı anlayabilmek için hem orijinaline hem de Werkha remix’ine bir göz attım ve listeye Werkha remix hali ile almaya karar verdim. Daisy Victoria’nın vokalleri güzel, ancak şarkıyı ilginçleştiren ve sıradan bir pop şarkısı olmaktan çıkaran Manchester’lı yapımcı Werkha.

Slow Magic‘den bayadır bahsetmemiştik. Sebastian Carter bu aralar sık sık misafir ettiğimiz isimlerden biri. İkilinin ismini bir arada görmek ise adeta bir taşla iki kuş vurmak. ‘On Yr Side(Sebastian Carter Edition)’ bu haftanın en iyilerinden biri.

İlk EP’lerini yayınlayan Life Beyond Earth, Azari & III‘den bildiğimiz ‘Starving Yet Full’ vokalini Playground’dam alarak bu haftanın temposu en yüksek şarkısı oldu. Açıkçası beni ismiyle bile kendine çeken şarkı vokallerden çok daha fazlası.

Bazılarımız Wildcat! Wildcat!‘i ismini gördüğü zaman es geçemeyecek kadar çok seviyor, kabul ediyorum. Ama mevzu bu değil, şarkı gerçekten çok güzel. Los Angeles California’dan dört kişilik bir pop grubu olan Milo Greene’in ‘White Lies’ şarkısına hazırladığı remix ile Wildcat! Wildcat!, bu haftanın en iyilerinden.

Bu haftayı 18 yaşındaki Shagabond ile açtık, 19 yaşındaki Sophia Black ile kapatıyoruz. İngilizce ve Fransızca sözleri ile hafif başınızı döndürecek olan ‘Vibration’ın yapımcısı KoOol Kojak yani Flo Rida, Nicki Minaj ve Kesha. Sophia Black’in vokalleri oldukça başarılı. Kendisinden daha fazla söz edeceğiz gibi görünüyor.