Backyard Sounds tatili geride bırakmanın acısını yaşayanlara derdi tasayı unutmaya, yeni haftayı kabullenip eğlenceli bir başlangıç yapmaya çağırıyor. Bu haftanın listesi genel olarak yüksek tempolu ancak arada durulup sakinleştiği, hatta hafifçe melankolik bir hal aldığı da oluyor. Bu haftanın favorileri ise XINOBI, Karl Kling ve Fei Fei.

Haftayı Portekiz’den Bruno Cardoso, bilinen ismiyle XINOBI açıyor. ‘Charm’ gerçekten de asık suratlara karşı bir büyü gibi çalışıyor, neşe veriyor, yüzleri güldürüyor. ‘Charm’, XINOBI tarafından 13 Ekim tarihinde Discotexas etiketiyle yayınlanan ‘1975’ albümünde yer alıyor.

Sırada Karl Kling‘in yumuşacık ama kırılgan ‘I Will Wait’i var. Havada süzülür gibi bir hafiflik hissi veren şarkı, siz farkına bile varmadan kendinizi tüm gün mırıldanırken bulacağınız şarkılar kategorisinde. ‘I Will Wait’in sözleri sanki kişisel ve kırılgan bir ana işaret ediyor.

‘Feel.Blue’ yeni bir şarkı değil, neredeyse bir senelik, ama o kadar gözümden kaçmış ki! Londra’lı Skye Chai‘nin Soundcloud’da henüz 100 civarında takipçisi olduğu zamanlardan kalan ‘Feel.Blue’, kesinlikle çok etkileyici. Bence Soundcloud hesaplarına bir göz gezdirin ve ‘Without.Her’ü de es geçmeyin.

27 Ekim’de ilk EP’leri ‘Wicked Youth‘u Kitsuné Maison‘dan yayınlanacak olan Utah’lı Sego, bu haftanın en heyecan verici isimlerinden biri. Müziklerinde genç, enerjik ve mutlu hissettiren bir şeyler var.

Daha önce Gorgon City‘nin ‘Unmissable’ şarkısını hiç ara vermeden dinlediğimi söylemiştim Backyard Sounds’da. İngiliz ikili, içinde hem ‘Unmissable’ hem de Katy B’li ‘Lover Like You’nun olduğu ilk albümlerini 6 Ekim’de yayınladı. Şarkı sözlerinde Emeli Sande ve Kiesza gibi isimlerin de katkısı olduğu albümü dinlemek konusunda heyecanımı gizleyemeyeceğim.

Mees Dierdrop tarafından Eskimo Records etiketiyle yayınlanan ‘Aviar Alom’ EP’den yayınlanan ‘Las Paranas’, garip ama eşsiz atmosferiyle sizi içine çekiyor ve beklediğinizden büyük bir etki bırakıyor.

Daha önce de listelerde yer verdiğim Fei Fei, ‘Hold You’ ile bu haftayı XINOBI’nin başlattığı gibi bitiriyor: neşeli ve enerjik. Fei Fei’nin işleri beni oldukça heyecanlandırıyor, kendisinden gelecekteki listelerde de bol bol söz edecek gibiyim.

Herkese iyi haftalar.