Bu hafta Backyard Sounds bayramınızı kutlamakla kalmıyor, size şeker gibi şarkılarla ziyafet çekmeye geliyor! Bu hafta karşınızda biraz tutarsız bir liste var, genelde listeler ya tür ya da genel hava olarak tutarlı oluyor ama bu hafta her şeyden biraz tadımlık olduğu söylenebilir.

Liste Sebastian Carter’in JOY.‘un ‘Captured’ şarkısına hazırladığı remix ile açılıyor. 17 yaşındaki İngiliz sanatçı Olivia McMarthy, sahne adıyla JOY.’un adını sık sık andığım Sebastian Carter’la birlikteliği mutlu sonuçlanmış.

Kenarda köşede kalmayı seven Avusturalyalı dream pop ikilisi High Highs, listenin tarzını değiştiriyor ve senelerdir yaptıkları gibi huzur veriyor. Bizi durduk yere mutlu edip aynı zamanda da ikinci albümlerinden bir tadımlık sunuyorlar.

Bu hafta benim kalbimi çalan, Devonte Hynes (Blood Orange) ile beraber yaptığı ‘Bet’ isimli şarkısıyla ismini ilk kez duyduğum Tinashe oldu. Kendisi 1 Ekim’de ‘Aquarius’ isimli ilk albümünü yayınlamış ve açıkçası bu şarkı ile beni albümünü dinlemeye ikna etti.

Oscar #Worldpeace‘in ‘Cult’ isimli şarkısı Misfits‘e soundtrack olmaya yakışır güzellikte. Zamanının Misfits izleyicilerinden biri olarak eminim ki bu şarkıyı dizide görürdük, ya da belki de böyle düşünen sadece benim. Bu şarkı çok da benim tarzım olmamasına rağmen ilgimi çekmeyi başardı. Listenin köşelerine yerleşen şarkılardan biri.

Bu haftanın ikinci favorisi James Page yani Sivu‘dan, ‘Love Lives In This House’. Tekrar listenin temposunu düşüren bu şarkı, sanatçının 13 Ekim’de yayınlanacak albümü ‘Something On High’ adına çok şey vaadediyor.

2 hafta önce sizlerle paylaştığım ve beni oldukça heycanlandıran Korallreven‘in ikinci albümünü, 2 Kasım’da yayınlıyor. Daha önce yayınlanan ilk single’ı, ‘Death Is Not For Us’dan oldukça farklı olan bu ikinci single, İsveçli ikilinin belki de ikinci albümünde düşündüğümden daha fazla sürprizlerle dolu olduğunun habercisi.

Ve adı daha önce Backyard Sounds’ta yerini alan JMR’ın kadife sesiyle bu haftalık listeyi kapatıyoruz. 23 yaşındaki Florida’lı sanatçı daha önce ‘Closer ve One Time’ ile yarattığı imajı bozmuyor ve dikkatleri üzerine çekmeyi sürdürüyor.

Bu haftanın benim için reddedilmez favorileri Tinashe ve Sivu oldu. Bilhassa bu ikisine mutlaka göz atmanızı öneriyor ve hepinize bayramın kalanında güzel bir tatil diliyorum.