Bu hafta Backyard Sounds gıcır gıcır cover’lar, düetler, yeni LP müjdeleri ve remix’lerle sizi mutlu etmeye geliyor!

Açılışı CHVRCHES hayranı oluşuyla puanlarını daha da arttıran Zhu yapıyor. Daha önce de şarkılarına ve remix’lerine yer verdiğimiz Zhu, bu cover’la da turnayı gözünden vurmuş. Zhu’dan sonra sırayı Elliphant ve  işbirliğindeki ‘One More‘ alıyor. İskandinavya’nın müzik dünyasını ele geçirdiği bu sıralarda İsveç ve Danimarka beraberliği  bu durumun sebebini açıklar gibi. Şarkı, ikisinin çok uyumlu olan tarzlarını bir araya getirmiş ve enerjilerini bizlere yansıtmış. Söz konusu ikiliden aynı şekilde etkileyici bir video bekliyorum bu şarkıya.

SBTRKT, Backyard Sounds listelerinin demirbaşlığını yapıyor bu sıralar. Geçen hafta ‘Voices in My Head’ ile yer verdiğimiz SBTRKT, bu hafta Denai Moore‘un vokalini üstlendiği ‘The Light’ ile listemizde. ‘The Light’, bence haftanın en iyi şarkılarından biri.

Liste çok güzel oldu ama en güzel haber benim çok sevdiğim Korallreven‘den geldi. 2011’de yayınladıkları ilk albümleriyle harikalar yaratan İsveçli ikili ikinci albümlerini 2 Kasım’da yayınlayacaklarını açıklamış. ‘Death Is Not For Us’ gösteriyor ki ikili tarzlarının en belirgin ögesi olan egzotik müziğini korumaya devam edecek.

Bu haftanın keşfi ise BABEL.. Listedeki tecrübeli isimlere kıyasla bilinmeyen bir isim olan BABEL., Wrenn’in vokallerini yaptığı ‘Incredibly Close’ ile ışık saçıyor ve Backyard Sounds’un tarzına da çok yakışıyor.

CREEP‘i gerçekten çok seviyorum. ‘Days’ EP’nin yayınlandığı günden beri hep güzel işlere imza atan ikili hem albümlerinde hem de remix’lerinde tarzlarını yansıttılar. Dexter Tortoriello‘nun Dawn Golden projesinin çıkış albümü olan ‘Still Life’dan yayınlanan dokunaklı All I Want’ın CREEP Remix’i de yine ikilinin tarzını çok net bir şekilde yansıtıyor. Şarkının orijinali de çok güzel, mutlaka bir göz atın.

Sakin giden listede son gülen Wampire oluyor. Benim çok sevdiğim Amerikalı Wampire’ın her zamanki enerjilerini yansıtan ‘The Amazing Heart Attack’ bu hafta Backyard Sounds’un kapatan şarkı oluyor.

Ben de herkese enerjik ve neşeli bir hafta diliyorum.