Backyard Sounds ufak bir gecikmeyle gittikçe daha erken kararan sonbahar günlerinize neşe katmaya geliyor. Bu hafta biraz yavaştan başlayan liste ortalara doğru hızını artırıyor ve adeta neşenizi yerine getirmeyi kafasına koyuyor.

Boyz Noise ve Chilly Gonzales birlikteliğinden doğan Octave Minds, kendi isimlerini taşıyan albümlerinin bonus single’ı ‘Rave Face‘i i-D Magazine aracılığıyla paylaştılar. Bu haftanın Backyard Sounds’u bu dumanı üstünde şarkıyla açılıyor.

Ardından The Weeknd‘in ‘Often‘ına yaptığı remix’le daha önceki haftalarda yer verdiğimiz Fransız yapımcı Andrea var. Daha önce the xx, Sam Smith, AlunaGeorge ve Say Lou Lou gibi isimlerin şarkılarını remix’leyen Andrea, bu kez bir orijinal, ‘Loud Smoke‘ ile Backyard Sounds’ta.

Sırayı SBTRKT‘ın güçlerini bu kez de A$AP Ferg‘le birleştirerek yaptığı ‘Voices in My Head‘ var. Peşinden tempoyu biraz arttıracak olan Xinobi geliyor. Portekizli dj/yapımcı/müzisyen Bruno Cardoso, ilk albümü ‘1975‘i 13 Ekim’de yayınlamaya hazırlanıyor. Albümden çıkan ilk single olan ‘Mom and Dad‘ ise bilhassa Margarida Encarnação‘ya ait vokalleriyle çok ama çok başarılı.

Xinobi’nin ardından Avusturalyalı Basenji yüzünüzü güldürmeye geliyor. Eğer bu hafta için aradığınız şey neşe ve mutluluk ise bunu listede size vermesi en mümkün isim ‘Heirloom‘ ile Basenji.

Eliza Doolittle‘ın sesini çok seviyorum, ve ‘The Hype‘ın orijinali de gerçekten güzel. Ancak Motez onu alıp değiştiriyor ve orijinalinden daha da kafaya takılması muhtemel bir hale sokuyor. Sanırım Motez’li halini daha çok seviyorum.

21 yaşındaki Los Angeles’lı DJ Durante Chuck Ellis‘in vokallerini yaptığı ‘Slow Burn‘ ile Backyard Sounds bu haftalık kapanışı yapıyor. Slow Burn bu hafta benim en sevdiğim şarkılardan biri. Dinlemeden geçmeyin.

Herkese biraz geç de olsa iyi haftalar.