Backyard Sounds bu hafta benim adeta tapındığım VILLAGE ile başlıyor. Yer altığı EP ile aynı adı taşıyan ‘The Touch‘, Romanyalı VILLAGE’in elinden çıktığını her halinden belli ediyor ve bu haftanın Backyard Sounds’una yakışan bir açılış yapıyor.

Ardından benim ‘Wings‘ ile tanıştığım HAERTS, yeni şarkıları ‘Giving Up‘ ile yine listede. ‘Giving Up’ güzel ama bir ‘Wings’ değil, ve eğer henüz dinlemediyseniz Wings’in Wildcat! Wildcat! remix’i hiç ama hiç değil. HAERTS Brooklyn’den bir üçlü ve ilk albümlerini önümüzdeki Ekim ayında yayınlamaya hazırlanıyor.

Tazmanyalı dj/yapımcı Akouo‘un sakin ama bir o kadar da heyecan verici ‘Seas Roll On‘undan sonra sıra Sebastian Carter elinden mükemmelleşmiş Flume – Insane(ft. Moon Holiday)’e geliyor. Şarkının orijinali de çok güzel bunu söylemem gerek ama Sebastian Carter dokunuşu ayrı bir tat katmış.

Daha ‘Naked Noises‘ın etkisinden kurtulmayı başaramamışken Londra’lı yapımcı HUNTAR, bu kez de ‘All That I Want‘ ile replay tuşunu aşındırmaya yemin ediyor. Yine hafif karanlık ve yine bağımlılık yapıcı.

Shudder’ı daha önce Backyard Sounds Vol.8 listesine eklemiştim. O listede çok övdüğüm Shudder’ı dinlemeye henüz doyamadan Howie Lee remix’i geldi. Orijinale yenilik isteyen, çabuk tüketen dinleyicilerine gelsin.

Ve listede son olarak 8 Eylül’de kendi adları ile çıkan EP’den ‘OOO AAA‘ ile Cathedrals var. OOO AAA bu listenin bu haftaki favorisi, ardındansa tabiki VILLAGE geliyor. Cathedrals’la yeni tanışıyorsanız kendilerine tutulmaya hazır olun.

Herkese mutlu haftalar, haftaya yeni bir Backyard Sounds ile görüşmek üzere.