Yaz mevsimi artık sona eriyor ama Backyard Sounds’un yaza veda etmeye hiç de niyeti yok. Bu hafta liste serinlemeye başlayan yaz günleri gibi sakin başlayıp yaz akşamları gibi hareketli bir şekilde bitiyor.

Bu haftanın listesini gözden nasıl kaçtığını anlayamadığım AZ&TOR – “Featherlight” açıyor. 90’lar esintili, yazlık Featherlight size AlunaGeorge‘vari bir tat verecek ve bu haftaki favorilerinizden biri olacak, eminim.

Zarif şarkısı ‘Four Walls‘ ile BROODS bu haftanın listesine hafif bir melankoli katıyor. Ama o kadar da olacak değil mi, veda etmek istemesek de yaz bitiyor sonuçta, havada hafif bir melankoli var. Kardeş olan ikilinin albümü ‘Evergreen‘ 7 Ekim’de bizlerle buluşacak.

Daha önce ‘Girls‘ single’ını paylaştığım Slow Magic, bu hafta ‘Waited 4 U‘ ile aramıza dönüyor. Artık iyice beklentimizi yükselten Slow Magic, ‘How To Run Away‘ isimli albümünü bu yılın en çok beklenen günü haline gelen 9 Eylül’de yayınlıyor.

Bu hafta Daft Punk‘ın Random Access Memories albümünden benim kesin favorim olan ‘Instant Crush‘ın Say Lou Lou cover’ına yer vermeden edemedim. Julian Casablancas’ın vokalinin yerini tutmasa da bu cover gerçekten çok güzel olmuş ve şarkıya farklı bir tat vermiş.

Bu hafta daha önce K Stewart’ın vokalini yaptığı ‘Games‘ single’ını çok ama çok beğendiğim TCTS‘ın ‘Trust‘ isimli şarkısını da listeye ekledim, bir ‘Games’ değil ama bu şarkı da dikkatlerden kaçmamalı. İki şarkıyı da TCTS’in Games EP’sinde bulmak mümkün.

Blonde. Blonde bu yaz yaptığım en harika keşif oldu kendi açımdan. Daha önce ‘Higher Ground‘ ile kalbimi çalan Blonde, bizleri iyi hissettirmeye ‘I Loved You‘ ile devam ediyor. Kendilerini dikkatle izliyorum.

Daha önce Disclosure ve Naughty Boy ile ortak çalışmaları ile de kanıtlandığı üzere Sam Smith‘in sesi hem romantik aşk şarkılarına hem de temposu yüksek elektronik dans şarkılarına çok yakışıyor. İşte size bir kanıt daha.

Bu hafta Backyard Sounds bitiyor olsa da yazı getirmeye devam ediyor, favorilerim ise Blonde ve AZ&TOR. İyi dinlemeler herkese.