Bu haftanın Backyard Sounds’unda her zamankinden daha fazla yeni sanatçı var. Bu yepyeni sanatçıların yanı sıra bir Mario cover’ı ve bir Aaliyah remix’i dinleyenleri R&B’ye doyuruyor. Yeni isimlerimiz arasında Temmuz ayı başında The Guardian tarafından haftanın yeni grubu seçilen Londralı Snakehips var. ‘After I Met You‘ şimdilerin trendini kullanıyor, iyi bilinen eski bir R&B bir şarkının sample’larını (Jennifer Lopez – Get Right), bugünün teknolojisiyle mükemmelleştiriyor. Bu şarkının aklınıza takılacağına eminim.

İkinci şarkı ‘Cold’, Avusturalyalı DJ Alison Wonderland‘e ait. Şarkı Alison Wonderland’in beş şarkılık EP’si Calm Down‘da yayınlanmış ve yapımcılığı daha önce kendisine güzelleme yaptığım Lido‘ya ait.

Daha önce ‘I Don’t Wanna Wait‘ ile Backyard Sounds’da yer verdiğimiz ARME, bu kez de Espionage EP‘de yayınlanacak ‘Played It Cool‘ ile tekrar bizimle.

Avusturalyalı Retro Culture, R&B tarzda vokallerin öne çıktığı, karanlık atmosferli şarkısı ‘Digital‘de gerçekten mükemmel bir iş yapmış. Bu haftaki favorilerimden biri.

Darling Din ise biraz daha farklı bir tat sunuyor listenin kalanına kıyasla. Daha melankolik, hatta belki biraz da Beach House tadında bir şarkı ‘Killing To Be Bright‘.

Normalde listeye çok fazla cover eklemiyor olmama rağmen, Mario‘nun 2004 tarihli ‘Let Me Love You‘su WAFIA tarafından bu tarzı sevmeyenler tarafından bile kolayca bağra basılabilecek bir güzelliğe erişmiş.

Aaliyah‘ın ‘Rock the Boat‘ şarkısının Sevnthwonder remix’i de listeyi mutlu bir sona ulaştırıyor. Benim Aaliyah sevgim Backyard Sounds’da da sık sık dile getirdiğim bir gerçek, bu remix ise ‘Rock the Boat’ın güzel versiyonlarından biri olmuş.

Bol R&B’li bu haftada favorilerim Alison Wonderland, Retro Culture ve Darling Din. Herkese iyi dinlemeler ve iyi haftalar.