B

ackyard Sounds’dan duygusal girişim! Her zamanki tazeliğimizi bir haftalığına bir kenara bırakıyor ve sizleri yakın zamanda yapılmış en iyi aşk şarkılarına götürüyoruz. Tek taraflı aşk, üzen aşk, baş döndüren aşk, hepsine yer verdik.

Sevgililer günü özel listemizden vıcık vıcık romantizm bekleyenleri ne yazıkki baştan uyaralım, listemiz duygusal olmakla beraber klişelerden uzaktır. Aşırı doz aldığınız kalpleri yavaşça bir kenara bırakın ve buyrun başlayalım.

Purity Ring‘in ‘Begin Again’i bir tür karşılıksız aşkı anlatıyor. Daha önce bir röportajlarında söyledikleri üzere bu bir aşk şarkısı ve şarkıyı söyleyen kişinin ilgisini istediğini anlatıyor.

Ardından Made in Heights tamamen farklı bir aşkı anlatıyor, bu sefer şarkıyı söyleyen aşık olduğu kişiye bir güzelleme yapıyor, bu şarkı bana hep birinden yeni hoşlanmaya başlanan o zamanı çağrıştırıyor, neşeli ve heyecanlı.

Years & Years ile oyun dolu bir aşka gidiyoruz, ama bunlar iyi oyunlar değil. Olly Alexander tarafında şehvetli ve saplantılı olan bu ilişki belli ki oyunlar üstüne kurulu.

HONNE‘ın ‘Coastal Love’ şarkısı bu listedeki en tatlı şarkı, dinlediğim an gülümsemekten kendimi alamıyorum.

Mura Masa ile tek taraflı aşkların dünyasına kalıcı bir dönüş yapıyoruz, ‘Terrible Love’ adından da belli olduğu üzere sahibini üzen bir aşkı anlatıyor, zamanla bu hale gelen bir aşkı korkunç aşk olarak tanımlıyor Mura Masa.

‘No Lie’ bu listede rahatlıkla en sevdiğim şarkı diyebilirim. Bu şarkı sanki söyleyenin kendini bırakıp gitmeye ikna etmek için yazdığı bir şarkı gibi, harcadığı zamanı geride bırakıp gitmek istiyor.

Son şarkıda da egosundan kimseyi sevemeyen sevgilisine sesleniyor Jack Garratt, “bırak gideyim”.

Umarım bu liste sizi maruz kaldığınız klişe romantizmden, kalplerden, güllerden biraz uzaklaştırabilir. Herkese iyi haftalar.