R

esmi olarak ilkbahara giriş yaptığımıza göre festival sezonuna da bir adım daha yaklaştık demektir. Daha önce 4 Haziran‘da geçtiğimiz yıl açılan Babylon Kilyos‘ta düzenleneceği duyurulan Babylon Soundgarden festivalinden ilk isimler açıkladı.

Geçtiğimiz yıl hem yeni açılan (pek açılmaya da hazır olmayan) Babylon Kilyos‘taki organizasyon eksiliğinden (ki bunu festival sonrası yayınladıkları özür metnin de Pozitif tarafı da kabul etti) hem de Chill-Out festivali ile çakışan gün yüzünden pek istenilen şekilde geçmeyen Babylon Soundgarden, bu sefer hazırlığını iyi yapmışa benziyor.

6. yılını kutlamaya hazırlanan ve şehrin yazı müjdeleyen festivalleri arasında yer alan Babylon Soundgarden‘da ilk açılanan isimler; 2014 yılında yayınladıkları ilk albümleri “Sadnecessary” ile adını tüm dünyaya duyurmaya başaran Alman folkronica ikilisi Milky Chance, İstanbul’un Belçikalı elektronik gruplara olan zaafını iyi kullanan ve verdikleri konserde ufak çaplı izdihama sebep olan Oscar and the Wolf, “Making Time” albümü ile rüştünü ispatlayan şarkıcı/söz yazarı/prodüktör Jamie Woon, yeni şekilleri “Fırtınayt” ile çok yakında ortalığı inletecek olan Büyük Ev Ablukada, ilk ve tek uzunçalarları “I’m Leaving” ile nokta atışı yapan İngiliz indietronica dörtlüsü Is Tropical, RBMA sahnesinde görev alacak Jacques Greene, Tiger & Woods, Jimmy Edgar, Debruit ve Kaan Düzarat B2B Tufan Demir olacak.

Güneşin altında pek tatlı bir gün bizi bekliyor gibi. E o zaman geri sayım başlasın!