Bu yıl 5. düzenlenecek olan Babylon Soundgarden Festivali‘nde sahne alacak ilk isimler açıklandı! Yaza merhaba dediğimiz festivaller arasında yer alan Soundgarden, daha önce açıklandığı gibi Babylon’un Kilyos’taki yeni alanında gerçekleşecek.

Geçtiğimiz yıl Pet Shop Boys, Sky Ferreira, Mount Kimbie, John Talabot gibi önemli isimleri konuk eden festivalde bu yıl karşımıza; yayınladığı iki albümle de Mercury Prize’a aday gösterilen İngiliz şarkıcı/söz yazarı Anna Calvi, geçtiğimiz yıl çıkan ‘Present Tense’ albümüyle önemli başarı yakalayan İngiliz indie rock grubu Wild Beasts, Fransa’nın elektronik müzik sahnesine armağanlarından biri olan Guido Minisky ve Hervé Carvalho ikilisinin ortak projesi Acid Arab gibi yabancı isimlerin yanı sıra geçtiğimiz yıl yayınladığı albümle büyük başarı yakalayan Gaye Su Akyol, yeni albümü ‘Sömestr’ ile AyyukaVEYasin & Evren Besta‘nın hip hop müzik projesi Mode XL gibi yerli isimler de yer almakta.

Bir çoğunuz biliyorsunuzdur, geçtiğimiz günlerde sanatçı isimlerini duyuran ve ilk kez iki güne yayılan Chill Out Festivali ile Babylon Soundgarden Festivali tarih olarak çakışıyor. Koca sezonda iki elin parmaklarını geçmeyen sayıda festival varken bu konuda organizasyonu üstlenen kuruluşların takvimlerini bu doğrulda ayarlayarak yıllık planlarını yapmaları hem müzik dinleyecileri açısından daha sağlıklı hem katılımcı sayısını düşünen organizatörler açısından daha iyi olacağı görüşündeyiz.

Merakınızı giderelim, İşte Babylon Soundgarden’dan ilk isimler! Devamı yakında… #babylonsoundgarden

Posted by Babylon on Thursday, April 9, 2015

soundgarden