Bu yıl 4. kez düzenlenecek olan, yazın gelişine referans noktası aldığımız, müzik ve doğayı buluşturan Babylon Soundgarden, 24 Mayıs Cumartesi günü harika line-up’ı ve yeni konseptleri ile bizleri selamlıyor!

Geçtiğimiz yıl King of Convenience, DeVotchKa, Molotov Jukebox, İlhan Erşahin İstanbul Sessions ve Beardyman gibi isimleri konuk eden Babylon Soundgarden, bu yıl sahnesinde müzikal kariyerinde 30 yılı geride bırakan, geçtiğimiz yıl 12. stüdyo albümü, ‘Electric’, yayımlanan Londralı elektronik müzik ikilisi Pet Shop Boys, geçtiğimiz yıl ilk stüdyo albümü ‘Night Time, My Time‘ ile müzik kariyerine harika bir başlangıç yapan Sky Ferreira, bize afrobeat’in kralını gösterecek olan Seun Kuti ve babasının grubu Egypt ’80, en son albümü, ‘Don’t Want to Sleep‘, 2011 yılında yayımlanan İzlandalı elektro-pop grubu FM Belfast, İspanyolların son yıllarda elektronik müzik sahnesine kazandırdığı en önemli yeteneklerden biri olan John Talabot, James Blake ile birlikte İngilizlerin en yetenekli yeni nesil prodüktörlerinden biri olan ve geçtiğimiz yıl Warp Records etiketi ile yayımlanan son albümü ‘Cold Spring Fault Less Youth’ı alıp karşımıza çıkacak olan Mount Kimbie,  Danimarka elektronik müzik sahnesinin yetenekli isimlerinden biri olan Red Bull Music Academy üyesi Joystick Joy ve 90’ların efsanevi rap topluluğu Cartel’in kurucularından Kabus Kerim‘i ağırlayacak. Soundgarden aynı zamanda “Babylon Go Green” konsepti ile de ilk kez geri dönüşümü ve çevreyi destekleyecek içeriklere festival alanı içinde ev sahipliği yapacak.

Yazın gelişinin en büyük habercisi olan Soundgarden, yine birbirinden güzel performanslarla buluşmamızı sağlayacak. Bu yıl İstanbul’un ardından Ankara, Bodrum ve Çeşme’de de karşımıza çıkacak Bayblon Soundgarden, detaylı programların çok yakında açıklanacağını duyurdu!

10009820_840249845990028_5310395860880824505_n