İstanbul müzik sahnesinin merkezlerinden biri  olan ve 15. yılında da bir çok önemli ismi bizlerle buluşturacak olan Babylon, geçtiğimiz sezon gözlerimiz kapalı bile rahatlıkla bulabileceğimiz Asmalımescit‘teki yerlerinden Bomonti’ye taşınacaklarını duyurmuştu. Yeni sezona yeniden Asmalımescit’te başlayacakları bilgisini bizlerle paylaşan Babylon, merakla beklenen etkinlik takvimini de açıkladı.

Müzik kariyerlerinde 10. yılını dolduran NYC çıkışlı Andy Butler önderliğindeki dans müzik projesi Hercules and Love Affair ile 16 Ekim’de açılışını yapacak olan Babylon, Guts, Cat Power, Emiliana Torrini, Richard Bona, Chet Faker, Gus Gus, Plaid, Sebastien Tellier, Club Cheval, Yuksek, Pantha du Prince, Chinawoman, James Holden ve Russian Red gibi bir çok önemli isimlerisahnesinde ağırlayacak.

Yeni sezonda yine dünya müzik sahnesinin kalbimiz fethedecek figürlerini çemberine alacak olan Babylon’un sezon açılış haberi ile birlikte artık sonbaharın geldiği algısını da beynimize kabullendirmeye başlamış olduk!