23 yaşındaysanız henüz bir stüdyo albümüne sahip olmamanız çok normal bir durumdur. 23 yaşında ve [DJ Magazine’e göre-] dünyanın en iyi 3. DJ’iyseniz bu o kadar da normal değildir.

Avicii de durumun ciddiyetinin bu sene farkına varmış ve nisanda resmi soundcloud hesabından promo’luk bir mix yayınlayarak albümün de yolda olduğunu belli etmişti; hatırlarsınız. Hatırlar mısınız? Hatırlamazsanız da sorun değil, buyrun burda hatırlatılmış var:

O günden sonrasıysa 2013’ten müziğe bulaşan bir lanet olarak hatırlanacağı şimdiden belli olan taksit usulünün muazzam bir örneği şeklinde ilerliyor.

14 haziranda albümün in single’ı olacak şekilde Wake Me Up! ilk kez full haliyle yayınlandı, 25 haziranda itunes üzerinden satın alınabilir hale getirildi, 28 haziranda bir diğer son seneler trend’i olan lyric video formunda Avicii’nin resmi vevo’suna girdi vsvs. Bu arada hala albümden herhangi başka bir şarkının ismen bile açıklanmamış olduğunu tekrar hatırlatmak lazım. Elle tutulmasa da kulakla dinlenebilir olan tek şarkının da dört başı mamur bir klibi bile yok üstelik.

Ya da semi-yok da diyebiliriz. Avicii’nin önceki single’larının tamamından farklı bir tarza sahip olan, Aloe Blacc’in şahane vokalleriyle servis edilmiş tenin funk ruhun house kılıklı güzelliğimizin resmi klibinden teaser’lar [4 dakikalık şarkının klibini 30’ar saniyelik teaser’larla pazarlamak = eşeğin birtakım mahrem organlarına birtakım sıvılarla samimiyet kazandırmak] Avicii’nin hesabından halihazırda dökülür halde.

İlki geçen hafta yayınlanan teaser’ların ikincisine de geçtiğimiz günlerde kavuştuk.

#TRUE isimli debut albüm 17 eylül’de resmi şekilde çıkana kadar [Dj dediğinin işleri zamanından önce internete sızmalı ki dj’liğin şanı yürüsün ] oyalanacak malzeme arayanlar Wake Me Up!’ın varoluş çırpınışlarına tanıklık edebilirler:

Şarkının tamamını sözleriyle birlikte dinleyebileceğiniz ya da 2012 Tomorrowland’ine katılmış iseniz aralarda kendinizi arayabileceğiniz [yazar burda beni bulan varsa ses etsin diye arkadaşlarına sesleniyor] lyric video:

Klipten 30 saniye dikizleyebileceğiniz teaser #1:

Klipten 30 saniye daha dikizleyebileceğiniz teaser #2: