N

eredeyse 30 yıldır hayatımızda olan ve bu süreçte pop müzik icra ederek gül bahçesinde dolaşmayan Athena, yıllar boyunca topraklarımızda farklı türde bir şeyler dinlememize olanak sağladı. Her ne kadar toplumun çoğu kesiminin onaylamayacağı marjinallikte görünseler de Athena, kendilerini geniş kitlelere kabul ettirmeyi başarmış bir grup. Tam bu noktada savunduklarından vazgeçmeyen Athena, bugün halen daha dar bir topluluğun hakkında yüksek sesle konuşabildiği noktalara değinen ve geldikleri yerdeki kimsenin kalkışmayacağı, “gerçeklerle kucaklaşan” bir klip ile karşımıza çıktı.

Bundan iki yıl önce neredeyse bu zamanlarda Pasaj Müzik etiketiyle yayımlanan “Altüst” albümündeki “Ses Etme” şarkısına klip çeken grup, fısıltıyla konuşulanların sesini yükseltmeyi amaçlamış. Zaten üstünden 2 yıl geçmiş bir albüme “bu” klibi çekmenin nedeni ortada. İstanbul gece hayatının en renkli kişiliklerinden biri olan Onur’un başrolde yer aldığı klibin yönetmenliğini ise DEPO Film‘den Gönenç Uyanık üstleniyor. Onur’un kendi hayatına, kendi kararlarına uyandığı bir sabahtan görüntülerle başlayan klip, renkli göndermeler ve ince mesajlarla devam ediyor. Klip kapanışta içimizi burksa da ufak bir gülümsemenin verdiği umutla son buluyor.

2016 yılında, önümüzde Kanada gibi ayrı bir yüzyılda yaşadıklarını düşündüren örnekler varken, Athena‘nın bu klibi fark yaratmak için geç, altını çizmek için ise oldukça gerekli bir adım olmuş. Merak edenleri aşağıya alalım.