S

ebeb-i ziyaretimiz malum aslında. Yaz meltemine bulaşan ve çeyrek asıra merdiven dayayan İstanbul Caz Festivali ve sonbahar hüznünü 25 yıldır savurmaya devam eden Akbank Caz Festivali’nin yanına bu sene baharın tüm renklerini içinde toplayan Zorlu PSM Caz Festivali eklendi. Caz müziğin iç içe geçmiş renklerini buluşturan festivale kulaklarımızı alıştırmak için programda yer alan sanatçıların şarkılarını “Aslında Caz Biraz Biraz” listemizde topladık.

Caz çatısı altında blues, elektronik, etnik, funk, indie, klasik, pop ve rock müziğin özgün renklerini de bünyesinde toplayan Zorlu PSM Caz Festivali, 3-12 Mayıs tarihlerinde şehrin kültür-sanat haritasının merkezinde yerini alacak. Chick Corea‘dan Beth Hart‘a, Brazzaville’den Okay Temiz Oriental Wind‘e, Jan Garbarek‘ten Stephan Micus‘a, Esmerine’den Pantha du Prince‘e uzanan Zorlu PSM Caz Festivali‘nin programındaki müzikal çeşitliliğini 4 saatlik “Aslında Caz Biraz Biraz” isimli playlist’imiz ile taçlandırdık.

Ülkemizdeki “Üç Mevsim Caz”ın açılışını yapacak Zorlu PSM Caz Festivali hakkında daha fazla bilgi almak isteyenleri şuraya alalım.