Geçen sene Spotify’da Cubic Fm uygulamasını keşfetmiştim. Ruh halinizi seçtiğiniz zaman size şarkılar öneren bu güzel uygulama, şimdi kendi evine (site için tıktık) çıktı. Yeni versiyonuyla, genre seçerek Deezer üzerinde oluşturulmuş bütün Cubic Fm kullanıcılarının playlistlerini görebiliyorsunuz. Kendi paylaştığınız playlist’in bir şarkısı beğenilince de hemen size bildirim geliyor.

 

Herkes sevdiği müziklerin beğenilmesine sevinir arkadaşlar, bunun seni beni yok. Yani Alâeddin Keykubad da müzik tarzı beğenilince mutlu olmuştur, Wolfgang Amadeus Mozart da, Ajdar da. Bu duygunun dini dili ırkı yok. İşte bana göre Cubic Fm, kullanıcılarını tam bu noktadan vurarak büyük bir başarı yakalamış.

 

Ben de playlistlerim beğenilince, o coşkuyla başka insanlar neler paylaşmış acaba diye bir araştırmaya çıktım sitede. Playlistler arasında gezinirken altta paylaşacağım Darkness of Sorrow’u keşfettim. Müzik arka planda ilerlerken sürekli siteye dönerek çalan parçaları telefonuma not ettim öyle güzel bir playlist işte. Seçilen parçaların çoğunun lyrics’i yok. Yani sadece melodiyle sanat icra edilmiş. Hem rahatlatıcı, hem dark hem de sizi sonuna kadar içine çekmeyi başarabilen bu playliste aşağıdan ulaşabilirsiniz: