Aphex Twin’in artık bizden biri olmadığını hepimiz biliyoruz. Gelecekten gelen ve çok ciddi mesajlar veren bu yaratığı, öylesine dinlemek yerine özümseyerek ve düşünerek dinlemek gerekiyor. Hele ki bu oluşum 13 seneden sonra yeni bir albümünü piyasaya sürmeye karar vermişse..

Aphex Twin, birkaç ay önce çocuk ve ölü pornosuyla ünlü web sitesi Deep Web üzerinden yeni bir albüm yayınlayacağı haberini vererek normal insanları yine şok etmişti. Ardından New York, London vb. birçok şehirin duvarlarında logosunu görmeye başlamıştık. En son olarak da Warp Records, 13 senelik aranın bir özrü mahiyetinde limited edition albüm paketleri hazırlayacağını söylerek aşama aşama ambient techno’nun müzik matematiğiyle harmanlandığı yeni albüm için her şeye hazırlamıştı bizi.

 

Birkaç gün önce de, 23 Eylül’de Warp Records etiketiyle piyasaya süreceği Syro albümünün ilk şarkısı , minipops 67 [120.2][source field mix] ‘i bizimle paylaşan Aphex Twin, bir anda sosyal medyaya bomba gibi düştü ve adını gören daha dinlemeden share tuşuna basmaya başladı. Bu haberi Erol Alkan bile uzun süredir bekliyor olacak ki, Soundcloud hesabından hemen repost’ladı. Erol Alkan gibi bir adamı bile heyecanlandıran Aphex Twin için geri sayım yaparken ön hazırlık yapmak istiyorsanız aşağıya tık: