S

on bir haftadır Aphex Twin hayli gündemde. Geçtiğimiz hafta sonu Londra’da düzenlenen Field Day festivalinde sahne alan ve ilk kez bir performansını NTS Radio iş birliğiyle canlı yayınlayan Aphex Twin, websitesinde başlattığı yeni bir geri sayım ile karşımızda.

Geride bıraktığımız hafta sonunda Londra’da gerçekleşen Field Day festivalinde headliner olarak sahne alan Aphex Twin, buradaki 2 saatlik performansını eş zamanlı olarak NTS Radio ortaklığında bizlerle paylaşmıştı. Canlı görsel düzenlemelerin yapıldığı 2 saatlik bu sürpriz yayını geri sayım ile duyuran Aphex Twin, şimdi bir yenisiyle daha karşımızda. Tüm bunların yanında Field Day‘e özel ve sadece festival alanında satılan 11 şarkılık özel bir EP çıkaran Aphex Twin, yeni kaydı birkaç saat içinde tükenmişti. Aphex Twin‘in başlattığı geri sayım 6 Temmuz‘da son bulacak. Bakalım bittiğinde bu sefer nasıl bir sürpriz ile karşılacağız.

Aphex Twin‘in Field Day performansını dinlemek isteyenleri aşağıya, setinde yer alan şarkılardan oluşturan arşivlik çalma listesi içinse biraz daha aşağıya aşağıda buluşalım.