İ

stanbul yazı birbirinden cazibeli konserlerle dolmaya devam ediyor. Dünkü Liam Gallagher konserinin ardından bu sefer Zorlu PSM, yaz takvimine 2007 yılında yayımladıkları “A Book Like This” albümüyle müzik sahnesine hızlı bir giriş yapan Angus & Julia Stone‘u ekledi. Sydney çıkışlı folk rock ve indie pop ikilisi, 11 Temmuz‘da Zorlu PSM Ana Tiyatro Sahnesi‘ne konuk olacak.

Her şey İKSV’nin İstanbul Caz Festivali kapsamında 10 Temmuz tarihli Nick Cave & the Bad Seeds konserini duyurmasıyla başladı. Ardından Zorlu PSM’nin ev sahipliğinde Massive Attack‘ın 25 Haziran ve Texas‘ın 24 Haziran konserleri takvimimize işlendi. Dün Liam Gallagher‘ın 14 Ağustos’ta Küçükçiftlik Park‘ta sahne alacağını öğrendikten sonra bugün de Angus & Julia Stone‘un ilk defa Türkiye’ye gelecek 11 Temmuz‘da Zorlu PSM Ana Tiyatro Sahnesi’ne yerleşeceği duyuruldu.. Şimdiden sağlam bir festival programına dönüşen İstanbul yaz takvimine önümüzdeki günlerde yeni isimler eklenir mi bilinmek ama güneşli günlerin şimdiden içimizi ısıttığını söylemek mümkün.

2006 yılında başladıkları müzik kariyerlerine, sonuncusu geçtiğimiz yıl yayınlanan dört stüdyo albümü ve sayısız ödül sığdıran Angus & Julia Stone ile daha samimi olmak isteyenler aşağıya buyursun.