Amerikalı kadife sesli müzisyen Angel Olsen2014’ün başlarında yayımladığı  “Burn Your Fire for No Witness” LP’sinin 18 Kasım’da satışa sunulacak deluxe versiyonunda yer alan bir diğer şarkıyı dinleyicilerine sundu.

Olsen’ın müziği ile ilgili öne çıkan en önemli özellik yıkımlarını, aşklarını, yalnızlığı, hissettiği her duyguyu kendini hiç geri çekmeden şarkılarına döküşü ve dinleyiciyi duyduğu anda çarpan sesi olmalı. Debut albümü 2012 çıkışlı “Half Way Home” müzisyenin vokali ve güçlü şarkı sözü yazarlığına odaklanmaktaydı, “Burn Your Fire for No Witness” da lo-fi, davul, minimal düzenlemeler, perküsyon ve dinleyinin kalbine minik şoklar veren gitarları da ekleyerek müziğin sesini bir tık daha vahşi hale büründürmüştü. Folk tabanını rock’a yaklaştırarak  albümün melankolik sözlerini yumuşatan, yalnızlığı biraz daha keyifli bir hale büründüren Olsen’ın bu haliyle kalp kıran bir güzelliği yakaladığını söylemek kaçınılmaz.

18 Kasım’da Jagjaguwar etiketiyle satışa sunulacak deluxe versiyon “White Water ” ,”Only With You”, “All Right Now”, “Endless Road” ve “May As Well” olmak üzere 5 bonus şarkı içeriyor. Geçtiğimiz günlerde “All Right Now”u dinleyicilerine açan Olsen “May As Well”i de yine Soundcloud üzerinden duyurdu. Alışkın olduğumuz Olsen balatlarından birinin daha içine çekilerek gri havanın ve kadife yalnızlığın huzurlu kollarında kışa merhaba diyoruz.