E

n son 2014 yılında “This Is All Yours” albümü ile karşımıza çıkan Alt-J, 3 numaralı stüdyo albümünü önümüzdeki haziran ayında yayımlayacaklarını müjdeledi.

Hali hazırda bu yaz Rock Werchter, Panorama Music Festival, Lollapalooza Chicago ve Paris‘te sahne alacak olan Alt-J, görüşüne göre ceplerini de yeni şarkılarla dolduracak. Tüm bunların öncesinde grup, “00110011 01110111 01110111” başlıklı yeni müzikler içeren şifreli bir tanıtım videosu paylaştı. Bu şaşırtıcı hareketin ardından daha fazla bilgi edinmek isteyen Alt-J hayranları, aradıkları cevabı Japon iTunes listelerinde buldu ve grubun yeni albümünün adının “Relaxer“, yayın tarihinin ise 9 Haziran olduğunu öğrendi.

Alt-J‘nin yayınladığı tanıtım videosunun adındaki sayı dizisi ikili kodda çözümlendiğinde ortaya “3ww” ismi çıkıyor ki bu da grubun yeni albümündeki ilk şarkıyla eşleşiyor. Şimdilik bu yeni şarkının ne zaman karşımıza çıkacağı bilinmiyor fakat albümün tracklist’ini, tanıtım videosunu ve kapak fotoğrafını merak edenler aşağıya gelebilir.

alt-j-relaxer-album-artwork

Relaxer Tracklist:
01. 3WW
02. In Cold Blood
03. House of the Rising Sun
04. Hit Me Like That Snare
05. Deadcrush
06. Adeline
07. Last Year
08. Pleader