Ü

ç yıllık bir aradan sonra “Relaxer” adını verdikleri yeni albümleriyle yaz mevsimini başlatan alt-J, beklenin altında kalan şarkılarına nispeten derin izler bırakan video kliplerine “Deadcrush” ile devam ediyor.

İlk albümleri “An Awesome Wave“den sonra adıyla eş bir dalga yakalayarak hayatımıza giriş yapan alt-J, önce “This Is All Yours“, şimdi ise “Relaxer” ile tam olarak sınıfı geçemedi. Edebi değere sahip şarkı sözü zenginliğini özgün müziklerle buluşturmayı seven alt-J, ne yazık ki son kayıtlarında deneysellik ve bağımsızlık arasındaki o hassas dengeyi tutturamamış görünüyor. İlk albümden gelen krediyi halen doya doya kullanmaya devam grup, bunun yanında yayınladıkları video kliplerle şarkılarına görsel bir ev bulma konusunda oldukça başarılı. Nitekim yeni albümlerinden bugüne kadar “3WW” ve “In Cold Bold” şarkılarına kısa film tadında klipler yayınlayan alt-J, geleneği “Deadcrush” ile de sürdürdü.

Endüstriyel görüntülerin arasında zarifçe dans atarak farklı bir açıdan tezatlığı yüzümüze vuran grubun yeni klibini merak edenleri aşağıya alalım.