Alt-J cephesinden en son aldığımız haberler, basçılarının gruptan ayrılmasıydı. Daha sonra yeni albüm çalışmalarına başladıklarını duyduk ve bugün de muhteşem bir gün oldu çünkü grup, albümden ilk şarkıyı paylaştılar!

‘This is All Yours’ adını taşıyan albüm Warner Music etiketiyle 22 Eylül’de satışa çıkacak. İlk şarkının adı ‘Hunger of the Pine’. Şarkının akıllara zarar bir intro’su var ve şarkıyı dinlerken özlediğimiz tüm notaların her an koşarak üstümüze gelebileceğini hissediyorsunuz. Klavyedeki  isim Gus Unger-Hamiliton‘ın dediğine göre, şarkı çok spontane bir şekilde ortaya çıkmış. Birini özlemek, açık hissiyle bağdaşıyor grupta. Şarkı da adını buradan almış. Synth balonlarının eşliğinde şarkıya giren vokal Joe Newman‘a sakince eşlik eden gitarlar gerçekten çok güzel bir intro oluşturuyor.

Muazzam intro sonrası, sanki başka şarkıya geçmişsiniz hissi yaratan Miley Cyrus giriyor. 4×4 şarkısındaki “I’m a female rebel” cümlesi loop şeklinde beyninize kazınıyor. Sonrası ise bildiğimiz, bayıldığımız, taptığımız Alt-J! Kesik ritmler, aksak synthler ve çok yüksekten aşağı düşüyormuş hissi. Şarkının sonunda da Fransızca var.

Çok lezzetli bir şarkı o yüzden; afiyetler!