Kültür sanatın sahnemizin yaz takviminden güzel haberler gelmeye devam ediyor. Üç yıllık bir aradan sonra “Relaxer” adını verdikleri yeni albümleriyle geçtiğimiz yıl sahalara geri dönen alt-J, 4 Temmuz’da Volkswagen Arena’ya konuk olacak.

İlk albümleri “An Awesome Wave“den sonra adıyla eş bir dalga yakalayarak hayatımıza giriş yapan alt-J, önce “This Is All Yours“, en son da “Relaxer” ile üst üste iki kez sınıfta kaldı. Edebi değere sahip şarkı sözlerini özgün müziklerle buluşturmayı seven alt-J, ne yazık ki son kayıtlarında deneysellik ve bağımsızlık arasındaki o hassas dengeyi tutturamamış görünüyor. İlk albümden gelen krediyi halen doya doya kullanmaya devam grup, bu durumun tersine yayınladıkları video kliplerle şarkılarına görsel bir ev bulma konusunda oldukça başarılı. Nitekim son albümlerinden “3WW”, “In Cold Bold”,“Pleader”, ve “Deadcrush” şarkılarına kısa film tadında klipler yayınlayan alt-J, bu geleneği sürdürüyor.

En son 2015 yılında Harvest Festival kapsamında Küçükçiftlik Park‘ta dinleme şansına eriştiğimiz grup, yeni albümleri “Relaxer“ı da yanlarına alarak 4 Temmuz‘da Volkswagen Arena sahnesinde yerini alacak. alt-J ile arayı sıcak tutmak isteyenler aşağıya buyursun.