Y

erli elektronik müzik sahnemizin demirbaş prodüktörlerinden biri olan Alican‘ın yeni EP’si “Indigo”, dün Terranova ve Stereo MCs‘in Kompakt ile beraber kurdukları Connected plak şirketinin bayrağı altında resmi olarak yayınlandı.

Türkiye’de bir festival sırasında tanıştığı ve kısa sürede iyi arkadaş olduğu Terranova‘dan Connected etiketiyle albüm yayınlama teklifi alan Alican, dün yayınlanan “Indigo” isimli EP’si ile süreci tamamlamış oldu. WEST ve EAST olmak üzere iki başlıklı bir yayının doğu yakasını temsil eden Alican’ın Indigo EP’sinde biri Soner İnce‘nin ortaklığında toplam 5 yeni şarkı bulunmakta. Yayının batı tarafında ise “Rave Casualty” EP’si ile İtalyan prodüktör Alessandro’nun Flashmob projesi var.

İki ana başlık altında toplanan yayın, biri İstanbul’dan diğeri İtalya’dan ve iki farklı kültürden gelen iki prodüktörün, yaptıkları müzik ile tüm mesafeleri ortadan kaldırdığına vurgu yapıyor. House ve techno’nun çatısı altında tüm bu farklılıklarla ortaya çıkan “Indigo” ve “Rave Casualty” EP’si insanları bir arada dans ettirebiliyor. Lafı çok uzatmadan sözü Indigo EP’sinin açılış şarkısı “Big Screen“e bırakalım.

Not: Alican’ın Ibiza Voice’a bu EP için verdiği röportajı okumak isteyenleri şuraya alalım.