Albüm Puanı: 8.0

En kral şarkılar:

1- Shot At The Night

2- Just Another Girl

3- Somebody Told Me

Nevada-Las Vegas’tan 2002 yılında çıkan, yıllar yılı Brandon Flowers hayranlığıyla bütünleşik bir halde dinlediğim, çokca sevdiğim grup: The Killers! 4 albüm ile 20 milyon satış rakamı elde ederek geride bıraktıkları 10 yılı güzel bir derleme albüm ile kutluyorlar. Albüme dair bir soruda “sadece büyük ve bize ait bir kutlama yapmak istedik” diyor Flowers. Bize de keyfini çıkarmak düşüyor tabi..

Mr.Brightside, Somebody Told Me, Smile Like You Mean It,Runaways gibi bilinen hitlerin yanı sıra iki tane yeni hit bulunan derlemeden çıkan ilk hit ‘Shot at The Night‘ oldu. Şarkı bilindik The Killers şarkılarındaki 80’ler lezzetini sunmaktan kaçınmıyor. Anthony Gonzalez’in prodüksüyonluğunda tamamlanan şarkının ruhu m83 dinleyen birine çok da yabancı gelmeyecektir. Zira en çok elekrtro pop tınılara sahip Midnight City şarkısıyla belleklerde yer eden M83 grubunun bel kemiği Anthony Gonzalez ‘Shot at The Night’ şarkısına da ucundan dokunmuş.

Shot at The Night, dinledikçe The Killers’i özleyen bünyeye iyi geldi. Klibi izlediğim an Carey Mulligan’in “An Education” filmi aklıma geldi. Otelde gündelikçi olarak çalışan kızımızın rutin giden hayatının, karşısına aniden çıkıveren yakışıklı-havalı bir adamla bir süreliğine değişen bir hayatından pek de farkı olmayan, buram buram Vegas kokan bir klip. Tabii Brandon Flowers‘ın her zamanki jilet görünümü de gözümüzden kaçmadı. Klibi çeken Robert Schober daha önce de “I Feel it My Bones”, “Cowboys’ Christmas Ball” şarkılarını kliplendirmişti.

Bu güzel derlemede hem eski hitlerin içine girip hem de yeni single’in tadına bakıyoruz. Battle Born albümündeki Runaways şarkısı epey beğeni toplamıştı. Albümde ve dolayısıyla The Killers özelinde benim de en sevdiğim şarkılardan biri. When You Were Young, Just Another Girl ve All These Things That I’ve Done ise olmazsa olmazlarım ki bunlara “Bones” şarkısını da eklemek isterdim ki maalesef albümde yer almıyor.

The Killers cephesinden son bir güzel haber de BBC Radio 1’den Zane Lowe ile yaptığı röportajda Brandon Flowers’in 2. Solo albüm çalışmasını yapmak istediği. 2010 yılındaki yayımlanan Flamingo, grup müziğe ara vermek istediği zaman Flowers’ın sıkılacağını düşünerek –iyi ki de- yaptığı bir albümdü.Bakalım bu güzel derleme sonrası yeni albüm mü yoksa solo albüm mü gelecek.