Geçtiğimiz yıl “Candy” EP’i ile çıkış yakalayan BØRNS, “Dopamine” isimli LP albümü ile geri döndü. Candy’de dinlediğimiz şarkıların yanı sıra bizlere bu albümde alternatif-R&B/Soul karışımı bir albüm hazırlayan Garrett Borns, şimdiden müzik bloggerlarının ilgisini çekti bile. Taylor Swift gibi ünlü sanatçıların bile “10.000 Emerald Pools” ve “Electric Love” gibi şarkılarının deyim yerindeyse fanı olması, grubun dikkatleri daha fazla üzerine çekmesini sağladı. Eleştirmenleri yakından takip ettiği BØRNS’un yeni albümü, sanıyoruz ki beklentileri fazlasıyla karşıladı.

Dopamine” albümündeki şarkılara gelince; Bostancı sahilinde koşarken playlist’inize rahatlıkla ekleyebileceğiniz “Dug My Heart” tam bu moda göre. Gece çıkmış olduğunuz bir randevudan eve dönerken (burası biraz komplike) yolda size eşlik etmek için ise  “Overnight Sensation” var. İşten yorgun geldiniz, kahve suyunuzu koydunuz ve arkanıza yaslanıp sessiz bir eve uygun bir şarkı arıyorsanız “Holy Ghost”, o yoğun iş temponuzu ve yorgunluğunuzu alıp, sizleri deşarj etmek için uygun.

Dopamine” albümünün biraz sert bir sound’a sahip olmasının sebebi, drum yoğunluğunun yüksek olması. Melodiler arası geçişlerin muazzam oluşu, adeta bir imge silsilesi yaşatması, bu albümün ruhunu bizlere derinden hissettiriyor.

Albümü isterseniz iTunes üzerinden satın alabilir veya Spotify‘da dinleyebilirsiniz.