Az gittik uz gittik dere tepe düz gittik, dolandık arandık, daha önce gitmediğimizden biraz etrafa bakındık.. Peki biz kimdik? Nereye gittik? Neden gittik arkadaş! Sormayın, sormadan söylüyorum çünkü. Dokuzuncu köyden kovulmuştuk, gidicek yer arıyoduk çok da normal şeyler sayılmazdık. Belki de o yüzden kovulduk.. ”The Originals Adidas Party” kavramları çekti bizi mıknatıs gibi ve evet gençliğin ütopyası; onuncu köy, Hasköy’ü çok sevdik doğrusu.

Adidas’ı bilirdik, bilmesek de bilirdik yani ama böyle bilmezdik. Yandan çizgili eşofman altlarını giymeyen görmeyen kaç kişi kaldı Türkiye’de? Bu sefer o çizgileri yüksek müsadenizle Adidas Originals Party’nin altını çizmek için kullanmak istiyorum. Hasköy, Hasköy nerden esti diye düşündünüz düşündünüz bulamadınız değil mi? Ben imdadınıza yetişiyorum hemen; Hasköy çünkü has parti işte bu kadar basit!

İçeri giriyoruz, dikkatimizi fosforlu, mağaramsı, sisli puslu bir giriş çekiyor ki ilerliyoruz. Fosforlu rengarenk bağcıkları sarkıtmışlar sağlı sollu. Durmuyoruz, ilerliyoruz sağda sanatlarını icra eden grafiticileri mi arasınız yoksa skater boyları mı izlemek hoşunuza gider ya da Solardip mi? Multitap mı? Mark Ronson mı? Sam Sparro mu? İç güzellik dış güzellik hangisi önemliyse  orasına kaptır, gel kardeşim Mevlana tonunda.

Multitap diyorum. Grup 2006’da kurulduğundan bu yana sahne aldıkları Efes One Love, Freshtival gibi etkinliklerin yanı sıra 2010 yılında Demet Evgar’ın prodüktörlüğünü üstlendiği ”Takım Oyunu” adlı albümleriyle de bilinip tanınıyorlar. Vurgulamak gerekirse ki gerekir aklıma cover geliyor Multitap denilince. Basınçlı ritimler gayet güzeller üstüne bir de coşturuyorlar. Dans etmek, kolaya kaçma hareketi. Dikilip durmaksa biraz karşı koymak. Lakin coverlardan sonra kendi eserleri hakkında çok övgü yapamıyoruz ama çok istiyoruz yapabilmeyi bilmem anlatabildik mi:)

Mark Ronson ne yaptın? Lilly Allen, Amy Winehouse, Mika, Micheal Jackson, Kaiser Chefs gibi isimlerle çalışmaktan öteye gidemedin malum daha ötesi yoktu sen de haklısın. Sahneye çıkar çıkmaz herkesin bi fırlaması geldi yarattığı coşkunun büyüklüğü sahnesi sona erdiğinde oradan ayrılan insanlardan da belli oluyordu. Konser sonrası aldığım yorumlarda genelde popüler kültürün önde gelen isimleri Beyonce, Rihanna, Amy gibi sanatçıların şarkılarını coverlaması gelenlerin bir kısmında  bilindik sularda yüzmenin suya ne kadar muhtaç olsak da keyifli ve tatmin edici olmadığı sonucunu yaratmış evet haklı olabilirler lakin yüzerken o suyu yutup kendinden geçenleri de görmezden gelmeyelim biz.. Devamm !

Aaa o kim? Herkes içki bardağı elinde harmonik hareket salınımı yapıyor bir mestlik mi söz konusu? 2008 yılından bu yana ”wonky pop” isimli müzik türünün ender rastlanan ve göze çarpan temsilcilerinden Sam Sparro sahnede gençler! Mark’tan sonra Sam’in çıkışı  beğendiğiniz çocuğun aniden kaybolması fakat konserin hala devam ediyor oluşu izlenimi şeklindeydi az da olsa.. Tempo yavaşladı, biz de yorulduk hani biraz.. Öte yandan müzik kulağa güzel geliyor, bir hoş çalıyor, yüzler gülümsüyor, tempo hızlanıyor, insanlar tekrar havaya giriyordu. Tam girdi derken baktım konser bitti, aaa o da bitti sen de bittin ben de bittim.. Ne diyeyim bilemedim! Tamam çıkışa yönleniyoruz, çıkıyoruz derken bir baktık ki hediye dağıtıyorlarmış. Biz de kendi payımıza düşeni alıyoruz ve Adidas’a kocaman teşekkürler ediyoruz.